X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiesław Ochman, czyli chłopak z Pragi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 22:00
- Najlepiej czuję się na Pradze. Do końca z niej nie wyjechałem , choć objechałem świat dookoła już kilka razy. Warszawska Praga jest we mnie od początku - mówi Wiesław Ochman, gość Marcina Zaborskiego.
Audio
  • Wiesław Ochman gościem Marcina Zaborskiego (Biuro Myśli Znalezionych/Trójka)
Wiesław Ochman
Wiesław OchmanFoto: Andrzej Bołdaniuk

Kiedy debiutował, londyński "Times" pisał o nim, że jest artystą, który "może błysnąć na każdej scenie operowej świata". Hamburski dziennik "Morgenpost" przewidywał, że "w bardzo krótkim czasie cały świat będzie podziwiał ten głos". Z kolei "Frankfurter Allgemeine Zeitung" oceniał, że "jest śpiewakiem belcanto najlepszej szkoły, porywającego legato, osiągającym bez wysiłku najwyższe tony".

Wybitny tenor, reżyser i malarz - Wiesław Ochman - był gościem marcowej odsłony cyklu "Biuro Myśli Znalezionych". W rozmowie z Marcinem Zaborskim wrócił do miejsc, w których zaczynała i rozwijała się jego kariera. Były to nie tylko najważniejsze muzyczne sceny świata, ale też - między innymi Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.


Zaproszenie do rozmowy z Wiesławem Ochmanem przyjęli: mezzo-sopranistka Małgorzata Walewska, aktor Leonard Pietraszak oraz dziennikarz i krytyk muzyczny Jacek Marczyński. Na muzycznej scenie Trójki w studiu im. Agnieszki Osieckiej pojawił się natomiast wspaniały duet: Andrzej Jagodziński i Nika Lubowicz.


Zapraszmy do wysłuchania audycji, w której Wiesław Ochman zdradza, jaka była pierwsza pieśń przez niego zaśpiewana i co robił z drewnianym beczkami, które robił znajomy bednarz.

***

Tytuł audycji: Biuro Myśli Znalezionych
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Wiesław Ochman (śpiewak)
Data emisji: 27.03.2016
Godzina emisji: 21.05

mp/mg

Czytaj także

Maja Komorowska w "Biurze Myśli Znalezionych"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 22:05
To była rozmowa nie tylko o sztuce. Były też wspomnienia - m.in. powroty do Komorowa, w którym aktorka spędzała dzieciństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Satanowski o życiu, sztuce, pracy

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 22:50
- Muzyka bywa głosem, który nie opowiada czegoś wprost, ale dodaje głębi zdarzeniu. Dlatego próbuję pokazać to, czego nie da się da opowiedzieć słowem czy obrazem - mówił kompozytor Jerzy Satanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Ogórek: chętnie bym komuś przywalił

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 09:00
Znany felietonista, dziennikarz i komentator był gościem Marcina Zaborskiego w kolejnej odsłonie cyklu "Biuro Myśli Znalezionych".
rozwiń zwiń