X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksander Doba: ze Swarzędza na szerokie wody

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 22:05
Przekonuje, że lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto lat jak owca. Wyznaje zasadę: im trudniej, tym ciekawiej. To, co wielu odpycha, jego przyciąga…
Audio
  • Aleksander Doba gościem Marcina Zaborskiego (Biuro myśli znalezionych/Trójka)
Aleksander Doba w Trójce
Aleksander Doba w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

- Urodziłem się i mieszkałem 29 lat w Swarzędzu. Z rodzicami wybierałem się na małe wycieczki poza miasto. Pojawiła się chęć poznawania świata coraz dalej i dalej. To zawdzięczam rodzicom - ​wspomina podróżnik i kajakarz Aleksander Doba.


Inżynier mechanik, który mówi, że jest tylko turystą, a nie wyczynowcem. W ramach tej turystyki przepłynął kajakiem 12 tys. kilometrów z Lizbony na Florydę. I to nie jedyna jego niezwykła i pasjonująca wyprawa. Właśnie przygotowuje się do kolejnej. Tym razem znów - trzeci już raz - zamierza przepłynąć Atlantyk, ale zmienia kierunek. Wypłynie z Nowego Jorku i będzie zmierzał do Lizbony. Między innymi o tym opowiedział w rozmowie z Marcinem Zaborskim. Zdradził, o czym rozmawia ze sobą w czasie samotnej podróży przez ocean i jaki ma sposób na przetrwanie długiej rozłąki z żoną.


Zaproszenie do audycji przyjęli także: Piotr Strzeżysz - podróżnik, który przemierza świat rowerem, Andrzej Armiński - właściciel stoczni, w której powstał kajak Aleksandra Doby - "Olo" oraz Dominik Szczepański - dziennikarz i autor książkowej biografii bohatera programu. Na muzycznej scenie w studiu im. Agnieszki Osieckiej pojawili się Piotr Wrombel i Janusz Szrom.

***

Tytuł audycji: Biuro myśli znalezionych
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Aleksander Doba (podróżnik)
Data emisji: 24.04.2016
Godzina emisji: 21.05

mp/mk