X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bryll znalazł myśl u Zaborskiego (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2011 00:00
- Wszyscy jesteśmy chorzy psychicznie w tym świecie, tylko jedni na to, inni na to - stwierdził Ernest Bryll w "Biurze myśli znalezionych".
Audio

"Myślę, że pisanie poezji jest, nawet jeśli wzięte w bardzo duży cudzysłów, elementem choroby psychicznej” powiedział kiedyś Ernest Bryll w rozmowie z Izabelą Górnicką-Zdziech.

W Trójce dodał, że to bycie "wariatem" dotyczy także czytelników. – No słuchajcie, nagle facet zaczyna pisać, ja do tego rymuję, i są wariaci, którzy to przyjmują i bardzo ich to cieszy – stwierdził w "Biurze myśli znalezionych".

Wariactwo wynikające z wrażliwości na poezję jest jeszcze do zniesienia, ale dla pisarzy Ernest Bryll nie ma litości. - Naprawdę każdy piszący jest bezczelnym hamem, gdyby był normalnym facetem to by wszedł do biblioteki i czytał te piękne rzeczy, które już napisano, a on nie! on pisze swoje - 
Miał być spawaczem podwodnym, pracował w elektrowni portowej, prowadził tam teatr i w tym czasie debiutował poetycko. – Ja w życiu nie pisałem żadnych wierszy, chciałem być dziennikarzem, ale się nie dostałem i zacząłem pracę w tej elektrowni
- Nie wiem co to znaczy być poetą, bo ja nigdy nie chciałem. Całe życie chciałem gdzieś pracować, a nie być pisarzem, który czeka na natchnienie
ale poszedł na polonistykę.
Aby usłyszeć co z debiutem poetyckim Ernesta Brylla ma wspólnego zaczadzenie i 

Wariactwo wynikające z wrażliwości na poezję jest jeszcze do zniesienia, ale dla pisarzy Ernest Bryll nie ma litości. - Naprawdę każdy piszący jest bezczelnym chamem, gdyby był normalnym facetem, to by wszedł do biblioteki i czytał te piękne rzeczy, które już napisane, a on nie! on pisze swoje - wyjaśnił poeta.

Ernest Bryll miał być spawaczem podwodnym, pracował nawet w elektrowni portowej i właśnie w tym czasie debiutował poetycko. – Ja przedtem nie pisałem żadnych wierszy. Do dziś nie wiem co to znaczy być poetą, bo całe życie chciałem gdzieś pracować, a nie być pisarzem, który czeka na natchnienie - mówił z przekorą rozmawiając z Marcinem Zaborskim. 

Jak zatem doszło do tego, że pisze i co wspólnego z jego debiutem miało zaczadzenie? Aby usłyszeć rozwiązanie tej i wielu innych zagadek z życia Ernesta Brylla, wystarczy kliknąć ikonę kamery w boksie "Video".

My zdradzimy tylko, że nasz gość - poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy, dyplomata - w czasie rozmowy sięgnął do wspomnień z Irlandii, gdzie na początku lat dziewięćdziesiątych zakładał polską ambasadę, a także ... zaśpiewał dla Słuchaczy.

Dla poety  z kolei zaśpiewała Dorota Osińska, której akompaniował Włodzimierz Korcz.

Specjalnie dla "Biura myśli znalezionych" o Erneście Bryllu kilka słów powiedzieli: Ewa Błaszczyk, ks. prof. Jan Sochoń i dziennikarka Izabela Górnicka-Zdziech.

 

Zapis wideo całego spotkania znajduje się w pięciu częściach w boksie "Video".

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć.

* Przytoczony na początku cytat pochodzi z książki "O trzeciej nad ranem. Z Ernestem Bryllem o rodzinie, życiu, poezji i spotkaniach o trzeciej nad ranem rozmawia Izabela Górnicka-Zdziech."

 

 

 

Z przyjemnością podkreślamy, że Ernest Bryll jest także radiowym Kulturystą