Siostra, która kocha wolność (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2011 09:10
- Mam w sobie krew kozacką, zresztą na skutek popełnionego 100 lat temu na wschodzie ówczesnej Rzeczpopsolitej mezaliansu - mówiła siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Katolickiej Wspólnoty "Chleb Życia".
Siostra Małgorzata Chmielewska
Siostra Małgorzata ChmielewskaFoto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński


Siostra Małgorzata Chmielewska  od lat pomaga między innymi osobom bezdomnym. - Bezdomność to nie tylko brak dachu nad głową, to jest przede wszystkim poczucie odrzucenia, że nikomu na mnie nie zależy, to jest brak bliskiej osoby. Dlatego nie staramy się tworzyć instytucji, ośrodków, tylko dom - tłumaczyła w Trójce. Swoją motywację do pomocy innym wyjaśniła tym, że "uwiera" ją, gdy ktoś ma gorzej.  

Szymon Hołownia,   dziennikarz, powiedział, że uważa siostrę Chmielewską za świętą. - Dla mnie Ona jest kimś przezroczystym, kimś przez kogo widzę Boga, Jezusa. Dziennikarz podkreślał, że siostra pokazuje człowiekowi, jaka jest droga do Boga, przez to, jak żyje,m a nie tylko co mówi. - Ona dogłębnie zrozumiała, że Bóg objawia się w człowieku - przekonywał. Maciej Rayzacher, aktor, podkreślał, że jest chyba jedyną siostrą zakonną w Polsce, a nawet w Europie, która jest  matką adoptowanych dzieci. 
-  Ona wychodzi poza ramy Kościoła. Jej działania są trochę niekonwencjonalne. To siostra, która jest jednoczesnie matką i babcią, takze Kościół pewnie tego czasami nie ogarnia, ale Duch Swięty tak - mówiła Jolanta Kwaśniewska.  Była pierwsza dama podkreślała, że siostra Chmielewska  jest dla niej wzorem dobrego człowieka, przy wszystkich swoich wadach  i ułomnościach. - Bo pali papierochy, za co ją ogromnie ganię zdradziła Kwaśniewska.
 
O wspólne kolędowanie podczas nagrania "Biura Myśli znalezionych" zadbała Antonina Krzysztoń.
Więcej informacji o audycji znajdą Państwo TU>>>

Szymon Hołownia, dziennikarz, powiedział, że uważa siostrę Chmielewską za świętą. - Dla mnie ona jest kimś przezroczystym, kimś przez kogo widzę Boga, Jezusa. Dziennikarz podkreślał, że siostra pokazuje człowiekowi, jaka jest droga do Boga przez to, jak żyje, a nie tylko przez, co mówi. - Ona dogłębnie zrozumiała, że Bóg objawia się w człowieku - przekonywał. Maciej Rayzacher, aktor, podkreślał, że jest ona chyba jedyną siostrą zakonną w Polsce, a nawet w Europie, która jest matką adoptowanych dzieci. 

-  Ona wychodzi poza ramy Kościoła. Jej działania są trochę niekonwencjonalne. To siostra, która jest jednocześnie matką i babcią, także Kościół pewnie tego czasami nie ogarnia, ale Duch Swięty tak - mówiła Jolanta Kwaśniewska. Była pierwsza dama podkreślała, że siostra Chmielewska jest dla niej wzorem dobrego człowieka, przy wszystkich swoich wadach i ułomnościach. - Bo pali papierochy, za co ją ogromnie ganię - zdradziła Kwaśniewska. 

O wspólne kolędowanie podczas nagrania "Biura myśli znalezionych" zadbała Antonina Krzysztoń.
Więcej informacji o audycji znajdą Państwo TU>>>

Więcej informacji o audycji znajdą Państwo TU>>>

Czytaj także

Wszyscy żyjemy razem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2010 12:26
- Chcemy, żeby nasze domy były takimi miejscami, gdzie każdy, nawet najbardziej zepchnięty na margines człowiek będzie miał swoje miejsce - mówi siostra Małgorzata Chmielewska, założycielka Wspólnoty Chleb Życia w Polsce.
rozwiń zwiń