Bartosz Kruhlik: staram się wykorzystać ten czas

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 09:00
– Poświęcam się obecnie wielu projektom, ale nie jest to proste. Ta niepewność, pytanie, czy nasz zawód się nie zdewaluuje, trochę wpływa na psychikę – wyznaje reżyser Bartosz Kruhlik.
Audio
  • Co słychać u Bartosza Kruhlika? (Zapraszamy na weekend/Trójka)
Kadr z filmu Supernova Bartosza Kruhlika
Kadr z filmu "Supernova" Bartosza KruhlikaFoto: mat. promocyjne

Gość Ryszarda Jaźwińskiego zadebiutował ostatnio w nowej roli – został ambasadorem nowatorskiego na polskim rynku projektu. – To sprawa trochę symboliczna, ale bardzo miła. Stowarzyszenie Filmowców Polskich spytało mnie, czy chciałbym użyczyć im swojego wizerunku. Dałem więc swoją twarz i nazwisko serwisowi "Aktorzy Polscy". Zbiera on w jednym miejscu aktorów i aktorki, pozwalając im zaprezentować swoje portfolio. Jest tam wielu naturszczyków, którzy nie mieliby innego sposobu na zaprezentowanie się przemysłowi filmowemu – opowiada Bartosz Kruhlik.

– Od jakiegoś czasu pracuję już nad drugim filmem. Myślę, że będę kontynuował sposób myślenia, który towarzyszył mi przy "Supernovej". Chciałbym, żeby widz odnosił wrażenie, że weszliśmy z kamerą do jego sąsiadów – dodaje reżyser.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Autor rozmowy: Ryszard Jaźwiński
Gość: Rafał Kruhlik (reżyser filmowy)
Data emisji: 25.04.2020
Godzina emisji: 
8.41

ml/kr


Czytaj także

James Bond zostaje w domu. Jak epidemia wpływa na przemysł filmowy?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:55
Ogłoszenie decyzji o przełożeniu premiery 25. części przygód Jamesa Bonda pt. "Nie czas umierać" na jesień było pierwszą informacją związaną z koronawirusem, która uderzyła w świat artystyczny. Produkcja miała trafić do kin tuż przed Wielkanocą, jednak twórcy przełożyli ją na listopad. Jak mówi Łukasz Muszyński z portalu Filmweb.pl, był to dopiero początek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycy w czasach kwarantanny. Co robią, gdy nie mogą grać koncertów?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 08:00
– W momencie ogłoszenia pandemii miałam wrażenie, że jestem w filmie science-fiction. Musieliśmy zrezygnować z istotnych dla nas występów, które przypadały w czasie promowania naszej debiutanckiej płyty. Rzuciliśmy się w wir pracy nad nowymi rzeczami, na tym staramy się skoncentrować – mówi Pola Chobot, występująca w duecie z Adamem Baranem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna tożsamość filmu "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 14:55
– Zaczęło się od tego, że tych utworów miało być tylko sześć. Do filmu weszły też 23 utwory oryginalne. W przypadku filmu niezależnego jest to naprawdę spory, ale też fantastyczny wynik – mówiła Aneta Brykalska, konsultantka muzyczna, która współtworzyła ścieżkę dźwiękową do najnowszego obrazu Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter".
rozwiń zwiń