Na balkonie, w oknie, na drzwiach – #mojaflaga!

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 06:45
– Zachęcamy wszystkich do oznaczania swoich balkonów, okien czy drzwi biało-czerwoną flagą, pokazania naszego symbolu, z którego jesteśmy dumni, pokazania jak wielu nas jest i jaką mamy siłę – namawia Jan Kowalski, dyrektor biura projektu "Niepodległa" w ramach akcji "#Mojaflaga - wywieś flagę!" Na czym ta akcja polega?
Audio
  • Projekt "Niepodległa" zaprasza do wzięcia udziału w akcji #mojaflaga (Zapraszamy na weekend/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: niepodlegla.gov.pl

– Zapraszamy do akcji każdego, kto planuje wywieszenie biało-czerwonej flagi, do zrobienia zdjęcia, oznaczenia w mediach społecznościowych z hasztagiem "#mojaflaga" i dołączenie do społeczności internetowej. Teraz przechodzimy ciężki okres i trudno jest wyjść, by kupić biało-czerwoną flagę. Dobrym pomysłem jest narysowanie biało-czerwonej flagi i przykleić ją do okna na czas weekendu majowego. Jest to też sposób na zabawę z dziećmi – wyjaśnia Jan Kowalski. 

– Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Narodowe Centrum Kultury w 2016 roku, wiemy, że symbole narodowe, w tym flaga, są czynnikiem, które łączą Polaków. Aż 94 proc. respondentów uznało wtedy, że patriotyzm polega m.in. na okazywaniu szacunku fladze i innym symbolom narodowym – podkreśla.

Więcej informacji na temat akcji projektu "Niepodległa" można znaleźć na stronie internetowej.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Jan Kowalski (dyrektor biura projektu "Niepodległa")
Data emisji: 02.05.2020
Godzina emisji: 
6.34

kr


Czytaj także

Wywieszajmy flagi!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
Jak wiemy, majówka to ten szczególny czas, gdy zachęcamy do wywieszania biało-czerwonych flag. 2 maja obchodzimy Święto Flagi, a 3 Święto Konstytucji 3. maja. To dobra okazja, by, mimo panującej sytuacji, zamanifestować swój patriotyzm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nam dała Konstytucja 3 maja?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:00
W 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja wyemitujemy okolicznościowe wydanie "Historii jak z książki". Będzie to trzyczęściowa rozmowa z profesorem Michałem Kopczyńskim, znanym Słuchaczom z kilkuminutowych felietonów pojawiających się w audycji Marka Stremeckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko, co trzeba wiedzieć o fladze Rzeczypospolitej Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 09:00
To, jakie polska flaga powinna mieć przeznaczenie, barwy, a nawet wymiary, jest oddzielną nauką. Jej tajniki oraz kilka ciekawostek związanych z historią flagi Rzeczypospolitej w dzień jej święta, zdradził nam Tomasz Wąsik, historyk i kierownik Muzeum Historii Włocławka.
rozwiń zwiń