Szukasz pracy – odklej się od CV!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 08:30
Tradycyjne CV, choćby najlepiej skrojone, odchodzi już do lamusa. Oryginalność to klucz do sukcesu, dlatego dzisiaj sposoby poszukiwania pracy mogą przybierać różne formy: niektóre śmieszą do łez, a inne - załamują.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/New Africa

Są tacy, którzy decydują się wywiesić swoje CV w formie baneru w centrum miasta, inni perfumują listy motywacyjne, A jeszcze inni idą na rozmowę w hawajskiej koszuli. Ale czy naprawdę o to chodzi? Stąd pomysł na kampanię "Odklej się od CV".


Posłuchaj
04:38 2020_09_19 08_18_24_PR3_Szukanie_pracy.mp3 Rusza kampania "Odklej się od CV", mająca pomóc osobom poszukującym pracy (Zapraszamy na weekend/Trójka)

 

– Jesteśmy przyzwyczajenie, że wysyłanie CV to pierwsza czynność, którą podejmujemy w momencie, kiedy jesteśmy zmuszeni szukać pracy. A rekruter, który dostaje spływające falami CV, ma zaledwie 7 sekund, aby otworzyć i przejrzeć daną aplikację – tłumaczy Justyna Jakubczyk, tancerka w biznesie i współautorka kampanii "Odklej się od CV".

Webinar ODKLEJ SIĘ OD CV/YouTube Justyna Jakubczyk


Ogłoszenia, które się pojawiają na specjalistycznych portalach, to zaledwie 30 procent wszystkich rekrutacji. Reszta, czyli większość, odbywa się wewnątrz firm: to tam ludzie polecają się wzajemnie. Warto wiec postawić na networking, oraz odkurzyć kontakty i znajomości.

– Tak zrobiłam pisząc do ludzi, którzy zajmują się tym mniej więcej, czym ja byłam zainteresowana. "Lubię to i to, to i to robiłam, czy masz mi do polecenia jakąś firmę lub człowieka do którego mogę się zwrócić?" – mówi Olga Sowa, Polka mieszkająca w Utrechcie.


Jak szukać pracy w czasie kryzysu/YouTube Robię HR


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Autor materiału reporterskiego: Jakub Jamrozek
Data emisji: 19.09.2020
Godzina emisji: 8.18

pr/ml

Czytaj także

Zamienili korporację na rodzinną manufakturę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 19:00
Żyli jak wielu do nich podobnych. Wysoka adrenalina, praca po kilkanaście godzin na dobę. Basia była wysokim specjalistą od dużych projektów w korporacji. Mikołaj pracował na giełdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a Kodeks Pracy. Pytania i odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:43
Co należy do obowiązku pracodawcy? Na co może pozwolić sobie pracownik? Czy firma może wysłać pracownika na przymusowy urlop wypoczynkowy? Kodeks pracy nie przewidział wyjątkowej sytuacji, która pojawiła się wskutek epidemii koronawirusa, co rodzi coraz to nowe pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lamy z Palamy podbijają świat

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 09:45
Podobno "z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach". Tym razem jednak okazuje się, że pasja do tworzenia wzmacnia rodzinne więzy, a pluszowa lama stała się niezwykłym, znakomitym spoiwem.
rozwiń zwiń