Kamper lub houseboat: super opcje na majówkę!

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 07:45
Majówka tuż tuż, ale z uwagi na pandemiczne ograniczenia pensjonaty i hotele są zamknięte. Oznacza to, że dłuższy wyjazd jest raczej niemożliwy, chyba że istnieje możliwość wynajęcia noclegu na kółkach bądź na wodzie. A więc trzeba poszukać kampera lub houseboatu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Andrey Armyagov / shutterstock

lotniko samolot pas startowy Pixabay 1200.jpg
Rynek lotniczy w czasach pandemii. Czego możemy się spodziewać?

Kamper to samochód z zabudową mieszkalną. – Nie jest może tak wygodny, jak hotelowy pokój, ale można w nim się wygodnie wyspać – mówi Piotr Kordana z firmy wynajmującej kampery. Nawet w najmniejszych zazwyczaj znajdują się dwa łóżka, toaleta, kuchenka, mała lodówka, składany stolik. Jednak im większy jest pojazd, tym więcej udogodnień: pojawia się prysznic, zwiększa się liczba miejsc do wypoczynku.


Posłuchaj
02:29 TROJKA Zapraszamy na weekend 2021_04_24 07-31-04.mp3 Kamper lub hoseboat: legalny nocleg na wakacjach (Zapraszamy na weekend/Trójka)

Wybierając się na wypoczynek kamperem, trzeba szukać kempingu z wydzielonymi miejscami bądź parkingu z możliwością podłączenia do prądu i zatankowania czystej wody.

Inną opcją jest wypoczynek na wodzie, czyli wynajem houseboatu. – Można budzić się na wodzie, wśród pięknej mazurskiej przyrody. I podziwiać te wspaniałe krajobrazy – zachwala Anna Reingard z firmy wynajmującej houseboaty i jachty. – Na takim hausbocie każdy ma własną sypialnię i łazienkę. Jest też salon w pełni wyposażony salon z kuchnią, co daje poczucie komfortu – wylicza.

Z drugiej strony możliwość odpalenia silnika i wypłynięcia na środek jeziora, by się poopalać, połowić ryby czy wykąpać, zapewnia poczucie wolności. Pozwala też przepłynąć na nocleg w inne miejsce.

Jeśli jednak ktoś zakłada, że w ostatniej chwili uda mu się wynająć tego typu nocleg, jest raczej bez szans: – Wygląda na to, że w długi weekend majowy popyt przewyższył podaż. Właściciele firm wynajmujących kampery i houseboaty mają 100-procentowe obłożenie – potwierdzają eksperci.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 24.04.2021
Godziny emisji: 07.31

pr

Czytaj także

Rowerem od pracodawcy do biura. Co na to pracownicy?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 16:45
W czasie pandemii znacząco zmieniają się benefity oferowane pracownikom. Zamiast popularnej karty sportowej, pojawiają się alternatywne możliwości. Jedną z nich jest wypożyczenie roweru, który może służyć nie tylko rekreacji, ale też dojazdom do biura. Co na to pracownicy?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pandemia się skończy, to… Popandemiczne marzenia Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:52
Wizyta w kinie czy teatrze, pójście do restauracji, wyjazd do ciepłych krajów, zorganizowanie dużego przyjęcia – ilu Polaków, tyle pomysłów na spędzanie czasu po pandemii i spowodowanym nią lockdownie. Pewien serwis internetowy oferujący vouchery na ciekawe prezenty przeprowadził sondę, w której zadał użytkownikom pytanie: z jakich rozrywek i przyjemności chcieliby skorzystać najpierw po powrocie do normalności?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia zmienia transport. Czy i jak będziemy podróżować?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 19:40
Mamy do czynienia z zapaścią na rynku przewozów pasażerskich - przekonują eksperci. - Dotyczy to także polskich przewoźników, którzy co prawda cięli koszty, ale musieli płacić - i to sporo - na przykład za leasing maszyn - wyjaśnia Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
rozwiń zwiń