Otwarcie ogródków restauracyjnych. Na co najbardziej czekamy?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 08:23
– Jesteśmy przeszczęśliwe. Będzie dużo fajniej, do tej pory trzeba było iść do parku i szukać tam ławki. Pójdziemy gdzieś posiedzieć ze znajomymi, żeby skorzystać z okazji – deklarują przechodnie, z którymi rozmawiał reporter Trójki. 
W krakowskich ogródkach restauracyjnych pierwsi klienci pojawili się tuż po północy
W krakowskich ogródkach restauracyjnych pierwsi klienci pojawili się tuż po północyFoto: PAP/Łukasz Gągulski

1200 restauracja shutterstock.jpg
Od dziś kolejny etap luzowania obostrzeń. Sprawdź, co się zmienia

– Przez ostatnie tygodnie intensywnie pracowaliśmy nad nowym, letnim menu, które zaprezentujemy naszym gościom już dziś. To owocowe propozycje, które będą kojarzyć się z wakacjami. Mamy nadzieję, że się spodobają – mówi Agata Płocka, restauratorka z Warszawy. Jak przyznaje, liczy, że letnie miesiące pozwolą nieco odrobić straty, choć na pewno nie uda się wypracować zysku równemu działalności całorocznej. 


Posłuchaj
02:18 _PR3_AAC 2021_05_15-08-22-47 gastronomia.mp3 Otwarcie restauracyjnych ogródków. Jakie smakołyki czekają na gości? (Zapraszamy na weekend/Trójka)

sklep odzieżowy 1200.jpg
Pandemia wpłynęła na zakupowe zwyczaje i ostrożność w wydawaniu pieniędzy. Oto wyniki najnowszego badania

Otwarcie ogródków to zwrot w stronę normalności. – To nie jest jeszcze powód do świętowania, ale rzeczywiście wszyscy się mobilizują, żeby jak najszybciej rozpocząć działalność i odrobić straty, które mają z powodu zamknięcia.  – ocenia Alicja Popek, z serwisu GastroWiedza.pl.

Zgodnie z decyzją rządu, od 15 maja 2021 roku restauracje oraz lokale gastronomiczne mogą otworzyć dla klientów swoje ogródki na świeżym powietrzu. Klienci będą musieli zajmować co drugi stolik, a odległość między stolikami będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 m.


fot. PAP/Łukasz Gągulski fot. PAP/Łukasz Gągulski

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 15.05.2021
Godziny emisji: 08.23

gs

Czytaj także

Broadway. Kiedy teatry znów będą tętnić życiem?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 07:43
– Władze Nowego Jorku oprócz intensyfikacji akcji szczepień pracują nad stworzeniem planów zarządzania tłumem ludzi przed i po przedstawieniu Z powodu pandemii koronawirusa Broadway jest już zamknięty od ponad roku – mówi Jan Pachlowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak restauratorzy radzą sobie w pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 11:01
Czas pandemii koronawirusa to dla restauratorów okres pełen wyzwań - wielu z nich, aby przetrwać, musiało przeformatować swoją dotychczasową działalność. W "Drodze przez mąkę" mówiliśmy  m.in. o zmianach, które zaszły w tej branży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Właściciele restauracji we Włoszech chcą skrócenia lub zniesienia godziny policyjnej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 11:14
Restauratorzy w Rzymie czekają na skrócenie lub zniesienie godziny policyjnej, która obowiązuje od 22.00 do 5.00. Jak powiedzieli, otwarcie lokali w reżimie sanitarnym, także wieczorem, ale tylko z możliwością obsługi na zewnątrz nie rozwiąże ich problemów.
rozwiń zwiń