X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Była premier Ewa Kopacz wygrała plebiscyt "Srebrne Usta 2018 plus" za wypowiedź o dinozaurach

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 18:45
Znamy wyniki 23. już odsłony plebiscytu Programu 3 Polskiego Radia na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej z 2018 i początku 2019 roku.
Audio
  • "Srebrne Usta 2018 plus". Uroczysta gala (Trójka)

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę 24 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, nagrodą "Srebrnych Ust" uhonorowana została była prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz. Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajęła Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz!, a trzecie jej partyjny kolega Ryszard Petru.

Tym razem Trójka sięgnęła po monologi i stwierdzenia nie tylko z roku minionego, ale również bieżącego – stąd "+" w nazwie. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych 2018 Plus" rywalizowało dziesięcioro kandydatów: Robert Biedroń, Tadeusz Cymański, Grzegorz Długi, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Kopacz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Marek Kuchciński, Ryszard Petru Joanna Scheuring-Wielgus. Głosować można było na wybrane wystąpienie od 21 marca do 14 kwietnia. 

Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej i byłej prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz, która 31 stycznia br. była gościem Agnieszki Burzyńskiej w programie "Fakt Opinie" (fakt24.pl). Wypowiedziała się ona m.in. na temat wyników sondażowych PO, które nie umacniają się pomimo kłopotów PiS-u: – Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, kiedy były jeszcze dinozaury, a ludzie nie mieli żadnych strzelb ani broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem nie padł, ale jeżeli miesiącami rzucali, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać – dodała.

Drugie miejsce przypadło Joannie Scheuring-Wielgus. Posłanka .Nowoczesnej, obecnie w partii Teraz!, 15 kwietnia ub.r. w programie Polsat News powiedziała tak: "I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam".

Na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Petru. Lider partii Teraz! w wypowiedzi dla dziennikarzy w grudniu ub.r. wytłumaczył swoje spóźnienie takimi słowami: "Przepraszam, że Państwo czekali, ale z 15 minut zajęło mi, zanim znalazłem wolne miejsce na parkingu w galerii (handlowej). I taka sytuacja będzie się niestety powtarzała. Te tłumy, które są w sklepach przed świętami pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, żeby móc robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedzielę".

Gala wręczenia nagród odbyła się 24 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją Beata Michniewicz i Marcin Łukawski. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbali Jan Młynarski & Warszawskie Combo Taneczne.

Wypowiedzi wszystkich polityków można posłuchać w specjalnym serwisie plebiscytu "Srebrne Usta" >>>

"Srebrne Usta" to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Myślą przewodnią  plebiscytu jest przysłowie: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem".

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Ryszard Petru, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek SawickiMarek Suski, Donald Tusk, Lech Wałęsa.

W ubiegłym roku słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się słynna wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o San Escobar.