Czy Kamil Stoch skacze po zakupy?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 13:45
– Kamil Stoch to taki skoczek narciarski, który dobrze podskakuje, ale na Marsa nie doleci… Nie ma silników odrzutowych… – ubolewa jeden z najmłodszych ekspertów Trójki.
Audio
  • Co dzieci wiedzą o skokach narciarskich? (Dzieci wiedzą lepiej/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: waldru/Shutterstock.com

stek mięso wołowina 1200.jpg
Co to jest mięso?

Kim są skoczkowie? – To ludzie, którzy zjeżdżają bardzo szybko i lądują na śniegu! – podaje definicję jeden z goszczących w audycji chłopców.

Czy dzieci, z którymi rozmawiała Katarzyna Stoparczyk, chciałyby zostać następcami Kamila Stocha? – Nie, ja jestem zjeżdżający. Poza tym tylko on może skakać, bo wygrał cztery razy i dostał złoty medal! – mówi jeden z kilkulatków. – Taki skoczek może latać, gdzie chce, ale musi bardzo dużo jeść, żeby mieć siłę – stwierdza kolejny.

Czyim wujkiem jest Adam Małysz i co można zobaczyć w "Pałacu Turkury" w Warszawie? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Dzieci wiedzą lepiej
Przygotowała: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 22.02.2018
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Zobacz także

Czytaj także

Andrzej Supron, czyli wrażliwy twardziel

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 11:00
Jest jednym z najlepszych polskich sportowców, który na niemal 2,5 tysiąca pojedynków przegrał może trzydzieści. A wiele z nich ukończył przed czasem i także z tego powodu wprawiał w dumę i zachwyt swoich wiernych kibiców, którzy nosili go na rękach. I to dosłownie, np. z Dworca Gdańskiego na jego rodzime Powiśle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak słuchano muzyki w czasach, gdy nie było prądu?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 18:34
Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez prądu, dzięki któremu możemy słuchać ukochanej muzyki. Kilkadziesiąt lat temu ludzie potrafili funkcjonować bez elektryczności. Jak to było możliwe? 
rozwiń zwiń