Rozmowy, które pozostają w pamięci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rozmowy, które pozostają w pamięci
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/pasja1000

Każdy z nas ma za sobą rozmowy, które szczególnie zapamiętał i które odcisnęły na nas pewne piętno. Temat ten poruszyliśmy wraz z naszymi gośćmi, psychologami i psychoterapeutami – Dominikiem Geblerem oraz Sobiesławem Zakrzewskim.

Posłuchaj

O rozmowach, które nosimy w sobie (Nie do powiedzenia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Profesja psychologa i psychoterapeuty polega głównie na inicjowaniu i prowadzeniu poważnych rozmów. Jak pochodzą do tego sami przedstawiciele tego zawodu? Czy to, co usłyszeli podczas wizyty, potrafią potem zostawić za drzwiami gabinetu?

– Rozmowy z ludźmi w pracy są znaczące, to rozmowy, których się nie zapomina. One cały czas są, to nie są rozmowy, które idą w próżnię. Chyba taki jest ten zawód, że nosi się je w sobie, nosi się w sobie historie innych ludzi. To nie wpływa tylko na jedną stronę, to zmienia obie osoby, które są w tym procesie – mówił Dominik Gebler.

– Część tych rozmów zostaje z nami poza gabinetem i również wpływa na mnie, na mój sposób bycia, na jakąś nową narrację, którą się tworzy w życiu. Wiele z tych głosów, wiele z tych historii zostaje – dodaje Sobiesław Zakrzewski.

Jaką rolę w rozmowie pomiędzy bliskimi sobie ludźmi odgrywają stereotypy, np. te dotyczące płci? Na czym w języku psychoterapeutów polega iluzja?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycjiNie do powiedzenia
ProwadziAgnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Dominik Gebler (psycholog i psychoterapeuta), Sobiesław Zakrzewski (psycholog, psychoterapeuta)
Data emisji: 29.07.2019
Godzina emisji: 0.04

kr/ml

Polecane