X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmowy, które pozostają w pamięci

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 02:00
Każdy z nas ma za sobą rozmowy, które szczególnie zapamiętał i które odcisnęły na nas pewne piętno. Temat ten poruszyliśmy wraz z naszymi gośćmi, psychologami i psychoterapeutami – Dominikiem Geblerem oraz Sobiesławem Zakrzewskim.
Audio
  • O rozmowach, które nosimy w sobie (Nie do powiedzenia/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/pasja1000

Profesja psychologa i psychoterapeuty polega głównie na inicjowaniu i prowadzeniu poważnych rozmów. Jak pochodzą do tego sami przedstawiciele tego zawodu? Czy to, co usłyszeli podczas wizyty, potrafią potem zostawić za drzwiami gabinetu?

– Rozmowy z ludźmi w pracy są znaczące, to rozmowy, których się nie zapomina. One cały czas są, to nie są rozmowy, które idą w próżnię. Chyba taki jest ten zawód, że nosi się je w sobie, nosi się w sobie historie innych ludzi. To nie wpływa tylko na jedną stronę, to zmienia obie osoby, które są w tym procesie – mówił Dominik Gebler.

– Część tych rozmów zostaje z nami poza gabinetem i również wpływa na mnie, na mój sposób bycia, na jakąś nową narrację, którą się tworzy w życiu. Wiele z tych głosów, wiele z tych historii zostaje – dodaje Sobiesław Zakrzewski.

Jaką rolę w rozmowie pomiędzy bliskimi sobie ludźmi odgrywają stereotypy, np. te dotyczące płci? Na czym w języku psychoterapeutów polega iluzja?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycjiNie do powiedzenia
ProwadziAgnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Dominik Gebler (psycholog i psychoterapeuta), Sobiesław Zakrzewski (psycholog, psychoterapeuta)
Data emisji: 29.07.2019
Godzina emisji: 0.04

kr/ml

Czytaj także

Zdrowa i niezdrowa pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 17:00
- Dobra pewność siebie to również akceptacja swoich słabych stron i umiejętność życzliwego przyjęcia porażek - mówił w Trójce psycholog Olaf Żylicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 11:00
Wyniki badań rezonansem magnetycznym wykazały, że ludzki mózg inaczej przetwarza informacje o osobach, które są zaliczane do grupy własnej, a inaczej informacje o osobach, od których wolelibyśmy się odciąć - do takich wniosków doszli badacze zespołu Susan Fiske.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola wartości w życiu człowieka

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:00
Dzień Dobry! Dziękuję, że mnie Państwo do siebie zaprosili. Niedziela, godzina czternasta z minutami, to świąteczny obiad. Może już desery?
rozwiń zwiń