Rozstania, czyli doświadczenia odmieniające nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 02:00
W naszym życiu jest wiele punktów zwrotnych, które mają ogromny wpływ na naszą przyszłość. Dla niektórych są one pozytywną odmianą, inni borykają się z różnymi problemami. Jak sobie z nimi radzić ?
Audio
  • Ciężkie chwile, które zmieniają nasze życie (Nie do powiedzenia/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Warpboyz

shutterstock_wilki 1200.jpg
Jak żywić to, co w nas dobre?

– My przeżywamy w życiu trudne sytuacje. Niektóre z nich niestety mamy zagwarantowane, jest to na przykład śmierć bliskich osób. To przecież w pewnym etapie życia nas dopadnie. Przeżywamy takie sytuacje, które są dla nas obciążeniem ponad nasze możliwości poradzenia sobie z nimi. Wtedy z naszą psychicznością dzieją się rzeczy, które sprawiają, że sądzimy, że dopadła nas depresja. Nie jest niczym niepokojącym przeżywanie głębokiej rozpaczy po rozstaniu z bliską osobą – wyjaśnia dr Aleksandra Piotrowska, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego. 

– Śmierć to jest z pewnością coś ciężkiego, ale odejście partnera też może być dla nas niesamowitym załamaniem. Te momenty obniżonego nastroju to punkty zwrotne, które możemy wziąć jako nasze doświadczenia – podkreśla psycholog Adam Lewanowicz. 


kobieta samotność 1200.jpg
Samotność – lekarstwo i trucizna

Z jakimi problemami najczęściej musimy się borykać? O co zapytali naszych ekspertów słuchacze radiowej Trójki? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycjiNie do powiedzenia
ProwadziAgnieszka Furtak-Bilnik
Goście: dr Aleksandra Piotrowska (psycholog, Uniwersytet Warszawski), Adam Lewanowicz (psycholog)
Data emisji: 5.08.2019 
Godzina emisji: 0.05

kw/gs

Czytaj także

Poświęcenie – siła czy słabość?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 01:57
Tematem pierwszego wydania audycji "Nie do powiedzenia" jest poświęcenie. Czy możemy rozróżnić rodzaje poświęcenia? Czy rodzi ono wyłącznie negatywne odczucia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas rozmowy z naszymi goścmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy, które pozostają w pamięci

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 02:00
Każdy z nas ma za sobą rozmowy, które szczególnie zapamiętał i które odcisnęły na nas pewne piętno. Temat ten poruszyliśmy wraz z naszymi gośćmi, psychologami i psychoterapeutami – Dominikiem Geblerem oraz Sobiesławem Zakrzewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. O wartości porażki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 02:00
Tematem tego wydania audycji jest sytuacja, która z pewnością (nawet nie raz) przytrafiła się każdemu z nas – porażka, z której wyciągnęliśmy pożyteczną naukę i która, koniec końców, wyszła nam na dobre. 
rozwiń zwiń