X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lęki, które towarzyszą każdemu z nas

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 02:00
Strach jest czymś bardzo osobistym, intymnym. Często nie chcemy i nim myśleć, nie mówiąc już o rozmawianiu o nim.
Audio
  • Jak walczyć ze strachem? (Nie do powiedzenia/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Oleg Golovnev

– Lęk towarzyszy mi całe życie. Uważam, że to jedna z najważniejszych emocji, których nie chcemy, ale jest ona istotna. Sama mogę podzielić się bardzo prozaicznym lękiem, którego nie mogę się pozbyć, ale robię w tym kierunku duże postępy. Przez całe życie bałam się huku i jest to związane z tym, że również moja mama się go bała. Jako dziecko reagowałam na to dużym spięciem i do dziś mam tak, że na przykład w sylwestra ogarnia mnie trwoga, podobna do tej, którą odczuwają zwierzęta – mówi psycholog dr Katarzyna Kucewicz.

– Jako osoba dorosła radzę sobie z nim nieco lepiej, natomiast wiem, jak bardzo jest to uciążliwe, i że wzięło się to irracjonalnie z obserwowania mojej mamy. Często tak właśnie jest, że obserwujemy kogoś, kto się czegoś boi i indukuje się w nas ten lęk, który może bardzo utrudnić nam życie – dodaje gość Agnieszki Furtak-Bilnik.

Co należy zrobić, żeby dzieci nie współodczuwały stresów i lęków rodziców? W jaki sposób można walczyć ze swoimi własnymi lękami? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Katarzyna Kucewicz (psycholog, psychoterapeuta), Krzysztof Błażejewski (psycholog, psychoterapeuta)
Data emisji: 19.08.2019 
Godzina emisji: 0.05

ml/mk

Czytaj także

Poświęcenie – siła czy słabość?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 01:57
Tematem pierwszego wydania audycji "Nie do powiedzenia" jest poświęcenie. Czy możemy rozróżnić rodzaje poświęcenia? Czy rodzi ono wyłącznie negatywne odczucia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas rozmowy z naszymi goścmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy, które pozostają w pamięci

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 02:00
Każdy z nas ma za sobą rozmowy, które szczególnie zapamiętał i które odcisnęły na nas pewne piętno. Temat ten poruszyliśmy wraz z naszymi gośćmi, psychologami i psychoterapeutami – Dominikiem Geblerem oraz Sobiesławem Zakrzewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. O wartości porażki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 02:00
Tematem tego wydania audycji jest sytuacja, która z pewnością (nawet nie raz) przytrafiła się każdemu z nas – porażka, z której wyciągnęliśmy pożyteczną naukę i która, koniec końców, wyszła nam na dobre. 
rozwiń zwiń