To koniec… a może początek czegoś nowego?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 02:00
W ostatniej audycji w kończącym się już roku 2019 rozmawialiśmy… o zakończeniach właśnie. 
Audio
  • Emocje w obliczu końca (Nie do powiedzenia/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Andrea_h

Jak poradzić sobie z emocjami, które towarzyszą nieodwracalnemu zakończeniu relacji czy też kolejnych etapów naszego życia? To pytanie zadaliśmy naszym Słuchaczom oraz naszym Gościom, którzy podzielili się z nami swoimi osobistymi doświadczeniami.

– W pewnym momencie mojego życia skończyłam z byciem ofiarą i wzięłam życie we własne ręce. Zaczęłam myśleć przez swój pryzmat. Kiedyś wierzyłam, że to ludzie, zbiegi okoliczności i sytuacje sprawiają, że moje życie wygląda, tak jak wygląda. Proces, w którym dochodziłam do tego, że to ja tworzę swoją rzeczywistość, był długi i pomógł mi uzyskać wewnętrzny spokój – mówił coach i trener, Anna Czechowska.

– W moim życiu były różne końce. Kiedy miałem 16 albo 17 lat, bardzo ważny był dla mnie sport, z którego uprawiania miałem dużo satysfakcji. W pewnym momencie usłyszałem diagnozę lekarzy, którzy powiedzieli, że nie będę mógł uprawiać tego sportu w takim wydaniu jak dotychczas, że w zasadzie grozi mi trwałe kalectwo, jeżeli nie przestanę. To było bardzo trudne doświadczenie, natomiast nie było odwrotu. Musiałem poukładać sobie to wszystko na nowo. Po pewnym czasie przyszła akceptacja. Skupiłem się na nauce i stałem się bardziej pilnym uczniem – wyznał Krzysztof Maracewicz, psycholog i seksuolog.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Anna Czechowska (coach i trener), Krzysztof Maracewicz (psycholog i seksuolog)
Data emisji: 9.12.2019 
Godzina emisji: 0.05

kr/ml

Czytaj także

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. O wartości porażki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 02:00
Tematem tego wydania audycji jest sytuacja, która z pewnością (nawet nie raz) przytrafiła się każdemu z nas – porażka, z której wyciągnęliśmy pożyteczną naukę i która, koniec końców, wyszła nam na dobre. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lęki, które towarzyszą każdemu z nas

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 02:00
Strach jest czymś bardzo osobistym, intymnym. Często nie chcemy i nim myśleć, nie mówiąc już o rozmawianiu o nim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego się wstydzimy?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 02:00
O rzeczach, których się wstydzimy, często nie rozmawiamy nawet z najbliższymi, mimo że mamy taką potrzebę. Czy ten wstyd paraliżuje? Czy jest może czymś naturalnym?
rozwiń zwiń