X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Gręźlikowski opowiada o najpiękniejszych zamkach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 08:50
W pierwszym wydaniu naszego wakacyjnego cyklu podążamy szlakiem zamków, ruin i legend wraz z podróżnikiem Rafałem Gręźlikowskim, który tylko w Europie odwiedził około tysiąca lokacji zamkowych.
Audio
  • Rafał Gręźlikowski o najpiękniejszych zamkach w Polsce
Zamek Grodziec
Zamek Grodziec Foto: shutterstock.com/Dziurek

Rafał Gręźlikowski to także autor świeżo wydanej książki "Zamki, ruiny i legendy". Który z zamków, które się w niej pojawiły, zapamiętał najbardziej?

– Z takich najbardziej niezwykłych miejsc warto wspomnieć zamek Grodziec. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w naszym kraju wznosiły się wulkany. Mamy taką krainę wygasłych wulkanów na Dolnym Śląsku. Na szczycie jednego z nich w czasach średniowiecza wzniesiony został zamek Grodziec. Wiedzie do niego niezwykle kręta droga na szczyt, nagle stają mury jak z baśni, potężne, jeszcze z samodzielną wieżą ostatniej obrony wysuniętą poza obręb zamku, z mostem zwodzonym. W tym zamku szukano bursztynowej komnaty – odpowiada podróżnik.

By poznać jeszcze więcej malowniczych opowieści naszego gościa, warto wysłuchać dołączonego nagrania oraz, oczywiście, sięgnąć po album "Zamki, ruiny i legendy" wydany przez Sonar Literacki.

***

Tytuł audycji: Cudze chwalicie 
Autor: Elżbieta Korczyńska
Gość: Rafał Gręźlikowski (podróżnik)
Data emisji: 02.07.2019
Godzina emisji: 8.50

kr

Czytaj także

Grzegorz Gawlik - kolekcjoner wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 13:05
Mruczą, plują, wybuchają i fascynują. Każdy z nich jest inny i ma swój charakter. O zdobywaniu wulkanów opowiada w Trójce Grzegorz Gawlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Slow life w Krainie Wygasłych Wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 12:00
Ewelina i Krzysztof stworzyli miejsce dla osób pragnących skosztować nie tylko slow foodowych potraw, ale i nieco wolniejszego trybu życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalne skarby Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:00
– Sudecka zagroda edukacyjna to nowoczesne centrum nauki o Ziemi, gdzie wszystko staje się przygodą – mówi Grażyna Dobroń
rozwiń zwiń