X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwszy podwodny szlak turystyczny otwarty od 23 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 08:52
– Alicji z Krainy Czarów udało się przejść na drugą stronę lustra. My też zapraszamy na drugą stronę, ale lustra wody – tak do podziwiania rzeki Biebrzy zachęca Piotr Kamont, prezes stowarzyszenia Ptaki Polskie.
Audio
  • O pierwszym szlaku podwodnym w Polsce (Cudze chwalicie/Trójka)
Rzeka Biebrza, okolice miasta Goniądz
Rzeka Biebrza, okolice miasta GoniądzFoto: Shutterstock.com/Artur Bociarski

"Biebrza – po drugiej stronie lustra" to pierwszy podwodny szlak turystyczny, który 23 sierpnia otworzy stowarzyszenie Ptaki Polskie. Co czeka zwiedzających rzekę "od środka"?

– Tutaj wszystko jest zaskoczeniem. Na tym szlaku w Biebrzy żyje około 30 gatunków ryb, natomiast niekwestionowanym królem tej rzeki, a przynajmniej tego odcinka, jest sum, który ma około dwóch metrów długości. Spotkanie z nim naprawdę podnosi ciśnienie i wystarcza za wszystkie kawy wypite w życiu – opowiada nasz rozmówca. – Sum jest oczywiście zupełnie niegroźny dla ludzi, ale kontakt z tak dużą rybą w tak niewielkiej rzece sprawia, że jest to naprawdę zupełnie inna skala i zupełnie inny świat – dodaje.

Jaki dokładnie teren obejmie ten wyjątkowy szlak turystyczny? Czy na taką przygodę mogą pozwolić sobie tylko wytrawni nurkowie? Tego dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Cudze chwalicie
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 8.48

kr/ml/kw

Czytaj także

Nad Biebrzą trwają już wiosenne przeloty ptaków

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 22:22
Liczące po kilka tysięcy osobników stada gęsi czy kaczek można już obserwować na rozlewiskach w Biebrzańskim Parku Narodowym. Apogeum tych przelotów przypadnie w trzeciej dekadzie marca - informuje park na swojej stronie internetowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Slow life w Krainie Wygasłych Wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 12:00
Ewelina i Krzysztof stworzyli miejsce dla osób pragnących skosztować nie tylko slow foodowych potraw, ale i nieco wolniejszego trybu życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalne skarby Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:00
– Sudecka zagroda edukacyjna to nowoczesne centrum nauki o Ziemi, gdzie wszystko staje się przygodą – mówi Grażyna Dobroń
rozwiń zwiń