Pierwszy podwodny szlak turystyczny otwarty od 23 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 08:52
– Alicji z Krainy Czarów udało się przejść na drugą stronę lustra. My też zapraszamy na drugą stronę, ale lustra wody – tak do podziwiania rzeki Biebrzy zachęca Piotr Kamont, prezes stowarzyszenia Ptaki Polskie.
Audio
  • O pierwszym szlaku podwodnym w Polsce (Cudze chwalicie/Trójka)
Inwestycja ma spowodować, że miasto będzie zabezpieczone przed gwałtownymi wezbraniami Wisły
Inwestycja ma spowodować, że miasto będzie zabezpieczone przed gwałtownymi wezbraniami WisłyFoto: Shutterstock.com/Artur Bociarski

"Biebrza – po drugiej stronie lustra" to pierwszy podwodny szlak turystyczny, który 23 sierpnia otworzy stowarzyszenie Ptaki Polskie. Co czeka zwiedzających rzekę "od środka"?

– Tutaj wszystko jest zaskoczeniem. Na tym szlaku w Biebrzy żyje około 30 gatunków ryb, natomiast niekwestionowanym królem tej rzeki, a przynajmniej tego odcinka, jest sum, który ma około dwóch metrów długości. Spotkanie z nim naprawdę podnosi ciśnienie i wystarcza za wszystkie kawy wypite w życiu – opowiada nasz rozmówca. – Sum jest oczywiście zupełnie niegroźny dla ludzi, ale kontakt z tak dużą rybą w tak niewielkiej rzece sprawia, że jest to naprawdę zupełnie inna skala i zupełnie inny świat – dodaje.

Jaki dokładnie teren obejmie ten wyjątkowy szlak turystyczny? Czy na taką przygodę mogą pozwolić sobie tylko wytrawni nurkowie? Tego dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Cudze chwalicie
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 8.48

kr/ml/kw

Czytaj także

Nad Biebrzą trwają już wiosenne przeloty ptaków

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 22:22
Liczące po kilka tysięcy osobników stada gęsi czy kaczek można już obserwować na rozlewiskach w Biebrzańskim Parku Narodowym. Apogeum tych przelotów przypadnie w trzeciej dekadzie marca - informuje park na swojej stronie internetowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Slow life w Krainie Wygasłych Wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 12:00
Ewelina i Krzysztof stworzyli miejsce dla osób pragnących skosztować nie tylko slow foodowych potraw, ale i nieco wolniejszego trybu życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalne skarby Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:00
– Sudecka zagroda edukacyjna to nowoczesne centrum nauki o Ziemi, gdzie wszystko staje się przygodą – mówi Grażyna Dobroń
rozwiń zwiń