X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Bielawski: wiatr pozwala zrozumieć osobowość mieszkańców Tatr

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 08:52
Michał Bielawski to reżyser dokumentów, w tym najnowszego zatytułowanego "Wiatr. Thriller dokumentalny". Nieprzypadkowo spotkaliśmy się z nim na Podhalu, czyli miejscu akcji filmu i terenie będącym źródłem inspiracji twórcy.
Audio
  • Reżyser Michał Bielawski opowiada o Tatrach i najnowszym filmie "Wiatr. Thriller dokumentalny" (Cudze chwalicie/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Marek Szumlas

– Halny pamiętam z czasów dzieciństwa, kiedy z rodzicami jeździliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej. Dla mnie kwintesencją Podhala, tego, co można nazwać "góralszczyzną", jest właśnie ten wiatr, będący w pewnym sensie antropologicznym wytrychem, czymś, co pozwala zrozumieć osobowość mieszkańców Tatr – wyjaśnia artysta.

Jakie miejsca na Podhalu szczególnie poleca reżyser? Co tracą turyści zwiedzający tylko najpopularniejsze zakątki tego regionu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cudze chwalicie
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 11.07.2019
Godzina emisji: 8.49

kr/mk

Czytaj także

Proces taterników - skazani za "Kulturę"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 06:00
"Wejście w porozumienie z obcą organizacją w celu działania na szkodę państwa polskiego" – tak brzmiał zarzut wobec osób, które przez zieloną granicę polsko-czechosłowacką przemycały wydawnictwa paryskiego Instytutu Literackiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Przerwa-Tetmajer - góry i namiętności

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 07:30
Był jednym z najpoczytniejszych poetów Młodej Polski i międzywojnia. Jego erotyki rozpalały zmysły kobiet, zaś opisy ukochanych Tatr zachwycały plastycznością. W poemacie życia artysty nie zabrakło jednak strofy tragedii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż "W Tatrach" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 23:10
Tatrzański Park Narodowy powstał w 1955 roku. Kiedy powstawał byli przeciwko niemu praktycznie wszyscy. Turyści, bo powstanie parku wprowadziło ograniczenia, a nikt ograniczeń nie lubi. Właściciele hal, z których byli wywłaszczani. Narciarze, bo Tatrzański Park Narodowy wprowadził regulacje dotyczące ruchu turystycznego.
rozwiń zwiń