X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magia i tajemnica Łazienek Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 08:52
Jednen z najpiękniejszych ogrodów na Starym Kontynencie znajduje się... zaledwie trzy minuty spacerem od siedziby Trójki. Co przyciąga do tego miejsca turystów z całego świata?
Audio
  • Spacer po Łazienkach Królewskich w Warszawie (Cudze chwalicie/Trójka)
Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie w Warszawie
Pałac na Wyspie, Łazienki Królewskie w WarszawieFoto: shutterstock.com/Mariusz Switulski

– Absolutnie wszystko – odpowiada Izabela Zychowicz, dyrektor ds. muzealnych Łazienek Królewskich. – Sercem parku jest pałac ostatniego króla Rzeczpospolitej Stanisława Augusta, czyli Pałac na Wyspie. Był on rozbudowywany właściwie przez cały okres panowania króla, czyli przez blisko 30 lat – dodaje.

– Jest tam jakaś magia i tajemnica. W Warszawie jest upalnie, a człowiek wchodzi do Łazienek Królewskich i wśród koron drzew od razu inaczej się odnajduje, zupełnie inaczej funkcjonuje – dodaje Marianna Otmianowska, zastępca dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie.

Co jeszcze, oprócz pałacu, stanowi główną wizytówkę tego miejsca? I której porze dnia najlepiej zwiedza się tamtejsze alejki? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Cudze chwalicie
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 18.07.2019
Godzina emisji: 8.49

kr/mk

Czytaj także

Królewskie śniadanie. Co jadł rano Jan III Sobieski?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 12:00
– Jeśli chodzi o spis potraw jadanych przez króla o określonych godzinach, korzystamy z księgi szafarskiej. To lista produktów używanych w określonych dniach w ostatnim roku życia króla – mówi Paulina Szulist-Płuciniczak z Muzeum w Wilanowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uprowadzić króla?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 10:00
– Pewnej nocy, w Warszawie, został porwany ważny polityk. Na miejscu znaleziono martwego służącego, kapelusz, but i ślady krwi. Był rok 1771 – opowiada Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Gręźlikowski opowiada o najpiękniejszych zamkach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 08:50
W pierwszym wydaniu naszego wakacyjnego cyklu podążamy szlakiem zamków, ruin i legend wraz z podróżnikiem Rafałem Gręźlikowskim, który tylko w Europie odwiedził około tysiąca lokacji zamkowych.
rozwiń zwiń