Pamiętajmy o łąkach

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 08:55
Fundacja "Łąka" to organizacja, która od lat zmienia wielkie, miejskie przestrzenie w zachwycające barwami, łąki kwietne. Czy jej założyciel, Maciej Podyma, wybiera łąki także jako miejsce spędzania wakacji?
Audio
  • Tam, gdzie spotkają się dwie rzeki (Cudze chwalicie/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/pasja1000

– Tak, ale na krótkie wakacje. Przy Nowym Dworze Mazowieckim jest taka mała miejscowość Pomiechowo i wieś Pomiechówek, gdzie tych naturalnych łąk jest dużo. To jest miejsce, gdzie spotykają się Narew i Wisła, więc znalezienie się pomiędzy tymi dwoma tworami natury robi niesamowite wrażenie. One się łączą, mają różne kolory – opowiada aktywista.

Na jakich przedstawicieli flory i fauny możemy się natknąć w ulubionym miejscu Macieja Podymy? Jakie lokalizacje najbardziej ceni sobie nasz rozmówca jako miejsce na odpoczynek? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Cudze chwalicie
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 30.07.2019
Godzina emisji: 8.48

kr

Czytaj także

Coś dla wzroku, podniebienia i ucha. W Skierniewicach 39. święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 10:20
Od barwnej parady, która przejdzie ulicami Skierniewic na rynek rozpocznie się 39. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Dwudniową imprezę wypełnią pokazy florystyczne, degustacje lokalnych potraw, branżowe konsultacje, konkursy i występy artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przy wspólnym stole z bohaterami "Lalki"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:04
"Piła z kryształów, jadała ze sreber i porcelany kosztownej jak złoto" - pisze o Izabeli Łęckiej Bolesław Prus. A czy bohaterka "Lalki" stosowała jakąś dietę? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skierniewice: giną znaki drogowe

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 14:53
rozwiń zwiń