"Rok za rokiem", czyli jak będzie wyglądał świat za 15 lat?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 12:00
– Brytyjski serial "Rok za rokiem" to, jak mówi polski klasyk, "truskaweczka na torcie" marszu przez instytucje. Zabawny, zaskakujący i przewrotny. Opowiada o pewnej rodzinie z Manchesteru, której losy śledzimy przez 15 lat, poczynając od dziś – mówi Łukasz Adamski.
Audio
  • Co nas czeka w ciągu najbliższych 15 lat? (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu Rok za rokiem
Kadr z serialu "Rok za rokiem"Foto: mat. prasowe

Wyobraźmy sobie świat, w którym Donald Trump wygrywa kolejną kadencję w Białym Domu, na Ukrainie władzę przejmuje wojsko, powodując masową migrację ze wschodu, Angela Merkel umiera, a dzieci są coraz bardziej wyalienowane ze społeczeństwa przez coraz to nowsze aplikacje na smartfony. To jedynie początek wydarzeń opisywanych w "Rok za rokiem".

– Na pobrexitowych Wyspach do głosu dochodzi wzorowana ma Marie Le Pen populistka o twarzy, wspaniałej jak zawsze, Emmy Thompson. Tymczasem, rodzina Lionsów, której losy śledzimy w serialu, trzyma się razem i próbuje przetrwać w tym świecie – opowiada Łukasz Adamski.

Co jeszcze – zdaniem twórców "Roku za rokiem" – przyniesie nam przyszłość? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 2.07.2019
Godzina emisji: 11.31

ml/mk

Czytaj także

Szwedzkie "Ruchome piaski"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:38
Katarzyna Borowiecka spotkała się z twórcami pierwszej szwedzkiej oryginalnej produkcji Netflixa. Chodzi o serial "Ruchome piaski". O czym opowiada serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści kryminalno-psychologicznej Malin Persson Giolito?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 13:00
W tym wydaniu audycji mówimy o premierach, zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wszystko to przy muzyce ze ścieżek dźwiękowych omawianych produkcji.
rozwiń zwiń