Perypetie uroczych zwolenników Trumpa – o sitcomie "The Ranch"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 11:33
Tajemnicą poliszynela jest, że Hollywood nie przepada za Donaldem Trumpem. Nie tylko za nim, ale także za jego zwolennikami, którzy w popkulturze sprowadzani są do roli tzw."rednecków", czyli amerykańskiej wersji "moherów". Jednak są wyjątki potwierdzające tę liberalną regułę.
Audio
  • "The Ranch" – satyra na "rednecków" czy pochwała Ameryki Trumpa?
Serialowi ojciec i syn, czyli Ashton Kutcher i Sam Elliott na Academy of Country Music Awards 2018
Serialowi ojciec i syn, czyli Ashton Kutcher i Sam Elliott na Academy of Country Music Awards 2018Foto: shutterstock.com/Kathy Hutchins

Tym wyjątkiem jest sitcom "The Ranch" stworzony przez Jima Pattersona i Dona Reo – twórców hitowego serialu "Dwóch i pół". Tytułowe ranczo zamieszkują Colt Bennett (w tej roli Ashton Kutcher), Rooster (Danny Masterson) oraz Beau Bennett (Sam Elliott). Do ich zajęć (oprócz rzecz jasna, głosowania na Donalda Trumpa), zaliczają się przejażdżki pick-upami, słuchanie country oraz wymienianie się farmersko-mądrymi przemyśleniami przy butelce bourbona.

– "The Ranch" pokochałem od pierwszego odcinka. Mimo sztucznych śmiechów z puszki, które Woody Allen uważa za kwintesencję plastikowej głupoty Kalifornii, ten sitcom mówi nam więcej o Ameryce niż niejeden publicystyczny elaborat. To oldschoolowy serial rodem, z amerykańskiej telewizji lat 80., gdzie takie wartości jak ciężka praca, uczciwość, indywidualizm, rodzina, ojcostwo i pielęgnowanie korzeni nie były przepuszczone przez sito poprawności politycznej – ocenia autor audycji.

Czy Ameryka, jaką widzimy w serialu, jeszcze nie umarła? Jak zakończą się losy bohaterów sitcomu, którego finał już w grudniu?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 16.07.2019
Godzina emisji: 11.31

kr/kw

Czytaj także

Szwedzkie "Ruchome piaski"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:38
Katarzyna Borowiecka spotkała się z twórcami pierwszej szwedzkiej oryginalnej produkcji Netflixa. Chodzi o serial "Ruchome piaski". O czym opowiada serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści kryminalno-psychologicznej Malin Persson Giolito?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 13:00
W tym wydaniu audycji mówimy o premierach, zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wszystko to przy muzyce ze ścieżek dźwiękowych omawianych produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń