"Przyjaciele". Podróż do krainy niepoprawnych żartów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:32
Czy wiecie, że kultowy serial "Przyjaciele" jest zacofany? Taką opinię mają wrażliwi "jak płatki śniegu", jak to określa autor audycji, młodzi ludzie, którzy dziś oglądają perypetie Monici, Phoebe, Chandlera i reszty wesołej ferajny. Dlaczego?
Audio
  • Czy niepoprawni "Przyjaciele" już nie śmieszą Amerykanów? (Adamski Seryjny/Trójka)
Serialowi ,,Przyjaciele na rozdaniu nagród Emmy w Los Angeles, 2002 rok
Serialowi ,,Przyjaciele" na rozdaniu nagród Emmy w Los Angeles, 2002 rokFoto: shutterstock.com/Featureflash Photo Agency

– Po pierwsze – nie jest różnorodny rasowo, bo wszystkich sześciu bohaterów ma biały kolor skóry. "Przyjaciele" są też homofobiczni przez żarty z LGBT, a poza tym wyśmiewają otyłość. Do tego serialowa Monica wiąże się ze starszym od siebie przyjacielem jej ojca. Straszy mężczyzna i młoda kobieta? Dzisiejszym widzom kojarzy sie to, a jakże, z "me too" – ironizuje Łukasz Adamski.

Przyjaciele przez swoje zaśniedziałe poglądy mają zostać usunięci z amerykańskiego Netflixa. Czy tak stanie się też w Polsce? Czy niekoniecznie poprawne politycznie seriale przestają nam się podobać, mimo że bawią do łez? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 23.07.2019
Godzina emisji: 11.29

kr

Czytaj także

Szwedzkie "Ruchome piaski"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:38
Katarzyna Borowiecka spotkała się z twórcami pierwszej szwedzkiej oryginalnej produkcji Netflixa. Chodzi o serial "Ruchome piaski". O czym opowiada serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści kryminalno-psychologicznej Malin Persson Giolito?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 13:00
W tym wydaniu audycji mówimy o premierach, zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wszystko to przy muzyce ze ścieżek dźwiękowych omawianych produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń