"Na cały głos" – liberalna opowieść o republikańskim potworze?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 11:35
– Dla liberałów i lewicy jest to Boogieman, straszniejszy niż połączenie Freddy'ego Kruegera i Laleczki Chucky – tak Łukasz Adamski opisuje amerykańską stację Fox News. Od końca czerwca w HBO możemy oglądać serial "Na cały głos", który przedstawia życie i karierę Rogera Ailesa, założyciela ulubionej stacji Republikanów.
Audio
  • "Na cały głos", czyli serialowe uderzenie w amerykańskich Republikanów (Adamski seryjny/Trójka)
Serialowy Roger Ailes
Serialowy Roger AilesFoto: mat. promocyjne

– Serial "Na cały głos" oczywiście bardzo mocno uderza w amerykańskich Republikanów. Amerykańska prawica jest tutaj pełna makiawelicznych, przebiegłych i bezwzględnych typów, którzy zarazili naród populizmem, czego konsekwencją jest wybór Donalda Trumpa na prezydenta. A jednak w tej produkcji jest uczciwość w spojrzeniu na sukces Fox News i, mimo jednoznacznej niechęci Hollywood do prawicy, empatia dla twórców konserwatywnego giganta medialnego – mówi autor audycji.

Kto wcielił się w rolę medialnego giganta Rogera Ailesa? W jaki sposób odpowiedzialni za serial twórcy z Hollywood starają się zrozumieć tę postać?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 30.07.2019
Godzina emisji: 11.31

kr/ml

Czytaj także

Szwedzkie "Ruchome piaski"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 15:38
Katarzyna Borowiecka spotkała się z twórcami pierwszej szwedzkiej oryginalnej produkcji Netflixa. Chodzi o serial "Ruchome piaski". O czym opowiada serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści kryminalno-psychologicznej Malin Persson Giolito?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 13:00
W tym wydaniu audycji mówimy o premierach, zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wszystko to przy muzyce ze ścieżek dźwiękowych omawianych produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń