"Miasto na Wzgórzu", czyli bostońscy policjanci na tropie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 11:32
Boston to nie tylko miejsce historycznie kojarzące się z herbatą, ale i jedno z najbardziej filmowych miast świata. Do fikcyjnych mieszkańców Bostonu, których mogliśmy oglądać w m.in. "Infiltracji" Martina Scorsese, "Rzece Tajemnic" Clinta Eastwooda czy serialu "Ray Donovan", dołączyli bohaterowie produkcji Matta Damona i Bena Afflecka "Miasto na Wzgórzu".
Audio
Kevin Bacon na nowojorskiej premierze Miasta na Wzgórzu, 4 czerwca 2019 roku
Kevin Bacon na nowojorskiej premierze "Miasta na Wzgórzu", 4 czerwca 2019 rokuFoto: shutterstock.com/lev radin

Pokazywany na HBO serial opowiada historię współpracy ideowego prokuratora i skorumpowanego agenta FBI, którzy wypowiadają wojnę przestępczości w mieście baseball'owych czerwonych skarpet.

– "Miasto na Wzgórzu" jest hołdem oddanym tym, którzy na poważnie zajęli się ratowaniem Bostonu przed totalnym upadkiem. Historia intryguje także w warstwie sensacyjnej, mimo tego, że kino w każdy możliwy sposób eksploatowało wizerunek upadłego gliniarza budzącego się z letargu w imię wyższego dobra. Cóż, dzięki takim gliniarzom ja czuje się odprężony, ilekroć jestem w Bostonie – ocenia autor audycji.

Kogo znajdziemy w obsadzie najnowszej serii HBO? Gdzie w Bostonie, według Łukasza Adamskiego, lepiej nie wychodzić na spacer?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 6.08.2019
Godzina emisji: 11.28

kr

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjaciele". Podróż do krainy niepoprawnych żartów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:32
Czy wiecie, że kultowy serial "Przyjaciele" jest zacofany? Taką opinię mają wrażliwi "jak płatki śniegu", jak to określa autor audycji, młodzi ludzie, którzy dziś oglądają perypetie Monici, Phoebe, Chandlera i reszty wesołej ferajny. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na cały głos" – liberalna opowieść o republikańskim potworze?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 11:35
– Dla liberałów i lewicy jest to Boogieman, straszniejszy niż połączenie Freddy'ego Kruegera i Laleczki Chucky – tak Łukasz Adamski opisuje amerykańską stację Fox News. Od końca czerwca w HBO możemy oglądać serial "Na cały głos", który przedstawia życie i karierę Rogera Ailesa, założyciela ulubionej stacji Republikanów.
rozwiń zwiń