Szekspir w wersji 2.0. Ruszył drugi sezon "Sukcesji"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 11:32
– "Sukcesja" przykuła mnie do fotela z siłą tarantinowskiego Pana Blondasa przykuwającego do krzesła gliniarza we "Wściekłych psach" – ocenia Łukasz Adamski produkcję HBO, której drugi sezon możemy oglądać od 11 sierpnia.
Audio
  • Szekspirowskie losy bohaterów "Sukcesji" (Adamski seryjny/Trójka)
Obsada Sukcesji na nowojorskiej premierze serialu w Time Warner Center, 22 maja 2018 roku
Obsada "Sukcesji" na nowojorskiej premierze serialu w Time Warner Center, 22 maja 2018 rokuFoto: Shutterstock.com/lev radin

quentin tarantino once upon a time in hollywood 1200.jpg
Postmodernista Quentin Tarantino

– Opowieść o nowojorskiej rodzinie Royów, władającej wielkim medialnym koncernem, to Szekspir w wersji 2.0, tak trzeba ten serial określić. "Sukcesja" intryguje jako szekspirowska wersja "Dynastii", oczywiście tej z lat 80., ale też pokazuje, jak medialne korporacje stają się wszechmocnymi władcami świata i to jest chyba najciekawsza część tego serialu – mówi Łukasz Adamski. 

Jaki obraz najbogatszych ludzi na świecie przekazuje serial? Czy, zdaniem autora audycji, drugi sezon produkcji jest jeszcze lepszy niż pierwszy?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 13.08.2019
Godzina emisji: 11.30

kr/gs

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjaciele". Podróż do krainy niepoprawnych żartów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:32
Czy wiecie, że kultowy serial "Przyjaciele" jest zacofany? Taką opinię mają wrażliwi "jak płatki śniegu", jak to określa autor audycji, młodzi ludzie, którzy dziś oglądają perypetie Monici, Phoebe, Chandlera i reszty wesołej ferajny. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na cały głos" – liberalna opowieść o republikańskim potworze?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 11:35
– Dla liberałów i lewicy jest to Boogieman, straszniejszy niż połączenie Freddy'ego Kruegera i Laleczki Chucky – tak Łukasz Adamski opisuje amerykańską stację Fox News. Od końca czerwca w HBO możemy oglądać serial "Na cały głos", który przedstawia życie i karierę Rogera Ailesa, założyciela ulubionej stacji Republikanów.
rozwiń zwiń