"The Family" – kto (tak naprawdę) rządzi światem?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:32
– "The Family" to tytuł dokumentalnego miniserialu Netflixa o gargantuicznie wpływowych wyznawcach Jezusa, którzy podobno opanowali swoimi mackami cały Waszyngton i pół świata – zapowiada Łukasz Adamski.
Audio
  • Dlaczego warto obejrzeć "The Family" ? (Adamski seryjny/Trójka)
Donald Trump wygłasza przemówienie podczas kolacji dla przywódców ewangelicznych w State Dining Room of White House w Waszyngtonie
Donald Trump wygłasza przemówienie podczas kolacji dla przywódców ewangelicznych w State Dining Room of White House w WaszyngtonieFoto: PAP/OLIVIER DOULIERY/POOL

– Miniserial opowiada o dziele zmarłego dwa lata temu Douga Coe, który, wzorem św. Pawła, chciał mówić o Jezusie przywódcom świata – największym, możnym, najbardziej wpływowym ludziom. Ba, zależało mu na tym, żeby ewangelizować nawet mafiosów i dyktatorów. Straszna rzecz, nieprawdaż? Jezus przecież nigdy nie rozmawiał z upadłymi. Warto obejrzeć "The Family", bo pokazuje kawałek amerykańskiej polityki i wpływ, jaki mają na nią ewangelicy z megakościołów – ocenia autor audycji.

Kogo z możnych tego świata zabrakło w produkcji Netflixa i dlaczego? Kto, według Łukasza Adamskiego, jest w miniserialu odpowiednikiem albinosa Sylasa – czarnego charakteru z zekranizowanej powieści Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci"?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 10.09.2019
Godzina emisji: 11.31

kr/mat.promocyjne

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjaciele". Podróż do krainy niepoprawnych żartów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:32
Czy wiecie, że kultowy serial "Przyjaciele" jest zacofany? Taką opinię mają wrażliwi "jak płatki śniegu", jak to określa autor audycji, młodzi ludzie, którzy dziś oglądają perypetie Monici, Phoebe, Chandlera i reszty wesołej ferajny. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na cały głos" – liberalna opowieść o republikańskim potworze?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 11:35
– Dla liberałów i lewicy jest to Boogieman, straszniejszy niż połączenie Freddy'ego Kruegera i Laleczki Chucky – tak Łukasz Adamski opisuje amerykańską stację Fox News. Od końca czerwca w HBO możemy oglądać serial "Na cały głos", który przedstawia życie i karierę Rogera Ailesa, założyciela ulubionej stacji Republikanów.
rozwiń zwiń