"The Spy" – historia izraelskiego Jamesa Bonda

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 11:35
"Operative 88", "Menasze". Czy te nazwy coś Państwu mówią? To pseudonimy Eliego Cohena, izraelskiego szpiega, legendarnego pracownika Mosadu i pierwszego obywatela Izraela straconego za szpiegostwo, w którego rolę wcielił się Sacha Baron Cohen (sic!) w serialu "The Spy".
Audio
  • "The Spy", czyli Sacha Baron Cohen w roli izraelskiego szpiega (Adamski seryjny/Trójka)
Fotos z serialu The Spy
Fotos z serialu "The Spy"Foto: mat. promocyjne

– "The Spy" to sześcioodcinkowy serial jednego z najpopularniejszych serwisów streamingowych, za którym stoi Gideon Raff. To jedna z najbardziej trzymających w napięciu szpiegowskich historii, jaką ostatnio widziałem. Produkcja pokazuje, jak pracuje prawdziwy James Bond, nie taki, który masakruje terrorystów jak panowie w "Monachium" Spielberga, ale taki działający zakulisowo i strzelający nie z pistoletu, tylko z długopisu, którym potem spisuje raporty – opowiada Łukasz Adamski.

Jaki, według autora audycji, motyw w szpiegowskim kinie wybrzmiewa zbyt rzadko? Czy Sacha Baron Cohen będzie kolejnym, za Billem Murray'em, Robinem Williamsem czy Jimem Carrey'em, ekranowym komediantem docenionym za role dramatyczne?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 17.09.2019
Godzina emisji: 11.30

kr/mat.promocyjne

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjaciele". Podróż do krainy niepoprawnych żartów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:32
Czy wiecie, że kultowy serial "Przyjaciele" jest zacofany? Taką opinię mają wrażliwi "jak płatki śniegu", jak to określa autor audycji, młodzi ludzie, którzy dziś oglądają perypetie Monici, Phoebe, Chandlera i reszty wesołej ferajny. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na cały głos" – liberalna opowieść o republikańskim potworze?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 11:35
– Dla liberałów i lewicy jest to Boogieman, straszniejszy niż połączenie Freddy'ego Kruegera i Laleczki Chucky – tak Łukasz Adamski opisuje amerykańską stację Fox News. Od końca czerwca w HBO możemy oglądać serial "Na cały głos", który przedstawia życie i karierę Rogera Ailesa, założyciela ulubionej stacji Republikanów.
rozwiń zwiń