"The Outsider" – kolejna perła wśród ekranizacji książek Stephena Kinga?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 11:40
– Zekranizowano kolejną powieść Stephena Kinga. Powstające ekranizacje tych książek nie przypominają w niczym takich pereł Jak "Carrie" de Palmy, "Misery" Reinera czy arcydzieła Kubricka, którego tytułu nawet nie muszę wymieniać. Serial "The Outsider" to jednak zdumiewający wyjątek od tej smutnej reguły – zapowiada Łukasz Adamski.
Audio
  • "The Outsider" na podstawie powieści mistrza grozy na małych ekranach od 12 stycznia (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu The Outsider
Kadr z serialu "The Outsider"Foto: mat. promocyjne

10-odcinkowy "The Outsider" wyreżyserowany przez zazwyczaj trudniącego się aktorstwem Jasona Batemana opowiada o śledztwie w sprawie makabrycznego morderstwa 11-letniego Frankiego Petersona. Próbuje ją rozwiązać detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn), który dokonuje oględzin ciała chłopca odnalezionego w lasach stanu Georgia. Tajemnicze okoliczności przerażającej zbrodni sprawiają, że Ralph, który jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojego syna, postanawia włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektyw Holly Gibney (Cynthia Erivo), bo ma nadzieję, że dzięki jej zdolnościom uda im się wytłumaczyć to, co wydaje się być niewytłumaczalne.

Kadr z serialu "The Outsider"  Foto: mat. promocyjne Kadr z serialu "The Outsider" Foto: mat. promocyjne

– Serial to połączenie typowych dla książek Kinga koszmarów małomiasteczkowej Ameryki z rasową opowieścią detektywistyczną. Jego siłą jest bardzo dobry scenariusz, nielinearna narracja, mylenie tropów i unosząca się złowieszcza atmosfera. Wygląda na to, że "The Outsider" naprawia błędy samego Kinga, którego powieść o tym samym tytule nie zebrała specjalnie entuzjastycznych recenzji – ocenia autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji: 11.28

kr/mat. promocyjne/kw

­

Czytaj także

"Ray Donovan" – rodzinny melodramat czy satyra na Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:40
"Ray Donovan" powrócił i to, cytując Quentina Tarantino, "w gargantuicznie wielkim stylu". 17 listopada pojawił się już siódmy sezon serialu o losach pokiereszowanego życiem mężczyzny z południowego Bostonu i jego rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I straszno, i… sarkastycznie. Hrabia Drakula powraca w nowej odsłonie!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 11:40
– Hrabia Drakula jest sarkastyczny i arogancki jak Benedict Cumberbatch i, choć nie ma jego aspergerowej osobowości, to miłuje krew nie mniej niż upiory ze slasherów – tak Łukasz Adamski opisuje tytułowego bohatera nowego, trzyodcinkowego miniserialu Marka Gatissa i Stevena Moffata, twórców kapitalnego "Sherlocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden Watykan, dwóch papieży. Paolo Sorrentino powraca z kontynuacją losów Piusa XIII

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 11:40
– "Nowy papież" nie ma głębi poprzedniego sezonu. A jednak Paolo Sorrentino wciąż potrafi zaskoczyć! – tak Łukasz Adamski ocenia kontynuację serialu "Młody papież", jednej z najbardziej udanych i zdumiewających produkcji 2016 roku.
rozwiń zwiń