"Fleabag" – (tragi)komedia, która czerpie od najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 11:40
– Nagrodzony Złotym Globem za najlepszy komediowy serial roku "Fleabag" (w Polsce znany pod jakże inteligentnym i oddającym sedno akcji tytułem "Współczesna dziewczyna"), to nie tylko jeden z najzabawniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat, ale też zaskakująco przenikliwa tragikomedia – zapowiada Łukasz Adamski.
Audio
  • O jednym z najzabawniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu Fleabag
Kadr z serialu "Fleabag" Foto: mat. promocyjne

"Fleabag" to zabawny i boleśnie szczery portret sardonicznej, smutnej i wkurzonej młodej kobiety, która rzuca się w wir londyńskiego życia, by na nowo ułożyć sobie życie po niedawno przeżytej tragedii. Obsypana nagrodami dramaturg Phoebe Waller-Bridge napisała scenariusz i wcieliła się w tytułową Fleabag, która leczy rany na swojej duszy, ale odtrąca wszystkich, którzy chcą jej pomóc i chowa się za murem sztucznej brawury. W marcu 2019 roku swoją premierę miał już drugi sezon.

– Serial porusza nie tylko jako gorzka komedia, ale zachwyca też narracyjnie. Ciągle łamana jest tzw. czwarta ściana, co spopularyzowali twórcy "House of Cards" i Adam McKay w takich błyskotliwych komediach jak "Vice". Dziś ta sztuczka jest tak częsta w kinie, że zaczyna drażnić. "Fleabag" nie drażni i niczego nie naśladuje, a raczej czerpie z najlepszych brytyjskich wzorców – ocenia autor audycji.

W "Fleabag" możemy zobaczyć także znaną z serialu "The Crown" Olivię Coleman, tym razem w roli Matki Chrzestnej  Foto: mat. promocyjne W "Fleabag" możemy zobaczyć także znaną z serialu "The Crown" Olivię Coleman, tym razem w roli Matki Chrzestnej (fot. mat. promocyjne)

W obsadzie serialu pojawili się także m.in. Olivia Coleman ("The Crown", "Faworyta"), Brett Gelman ("Stranger Things", "Love") oraz Andrew Scott ("Sherlock", "1917").

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 28.01.2020
Godzina emisji: 11.31

kr/mat. promocyjne/mk

­

Czytaj także

"Ray Donovan" – rodzinny melodramat czy satyra na Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:40
"Ray Donovan" powrócił i to, cytując Quentina Tarantino, "w gargantuicznie wielkim stylu". 17 listopada pojawił się już siódmy sezon serialu o losach pokiereszowanego życiem mężczyzny z południowego Bostonu i jego rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I straszno, i… sarkastycznie. Hrabia Drakula powraca w nowej odsłonie!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 11:40
– Hrabia Drakula jest sarkastyczny i arogancki jak Benedict Cumberbatch i, choć nie ma jego aspergerowej osobowości, to miłuje krew nie mniej niż upiory ze slasherów – tak Łukasz Adamski opisuje tytułowego bohatera nowego, trzyodcinkowego miniserialu Marka Gatissa i Stevena Moffata, twórców kapitalnego "Sherlocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden Watykan, dwóch papieży. Paolo Sorrentino powraca z kontynuacją losów Piusa XIII

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 11:40
– "Nowy papież" nie ma głębi poprzedniego sezonu. A jednak Paolo Sorrentino wciąż potrafi zaskoczyć! – tak Łukasz Adamski ocenia kontynuację serialu "Młody papież", jednej z najbardziej udanych i zdumiewających produkcji 2016 roku.
rozwiń zwiń