"Kidding" – słodko-gorzka przypowieść o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 11:40
– W pierwszym sezonie Carrey dokonał aktorskiego ekshibicjonizmu. Pierwsze odcinki drugiego sezonu pokazują, że "Kidding" będzie jeszcze mocniejszym wejściem w duszę upadłej ikony telewizji – ocenia Łukasz Adamski drugą część serialu Dave'a Holsteina, którą można oglądać od 9 lutego.
Audio
  • Drugi sezon serialu "Kidding" dostępny od 9 lutego (Adamski seryjny/Trójka)
Jim Carrey w serialu Kidding
Jim Carrey w serialu "Kidding"Foto: mat. promocyjne

Głównym bohaterem serialu "Kidding" jest Jeff, znany jako Pan Pickles (Jim Carrey) – legendarny prezenter dziecięcych programów telewizyjnych. Mężczyzna jest wzorem mądrości i dobroci życiowej zarówno dla najmłodszych widzów, tych o dopiero kształtujących się umysłach, jak i ich rodziców, którzy wychowali się na jego programach. Kiedy sytuacja rodzinna Jeffa zaczyna się mocno komplikować, bohater przekonuje się, że w sytuacji kryzysowej, która go coraz bardziej przerasta, wskazówek postępowania nie znajdzie w bajkach i przypowieściach. W efekcie dobry człowiek zanurzony w okrutnym świecie zaczyna odchodzić od zmysłów, co jednocześnie jest źródłem komizmu i chwyta za serce.

W "Kidding" obok Jima Carreya możemy zobaczyć Catherine Keener znaną m.in. z filmu "Być jak John Malkovich" Spike'a Jonze'a  Foto: mat. promocyjne W "Kidding" obok Jima Carreya możemy zobaczyć Catherine Keener znaną m.in. z filmu "Być jak John Malkovich" Spike'a Jonze'a (fot. mat. promocyjne)

Z czasem Jeff zaczyna buntować się przeciw regułom ustalonym przez producenta wykonawczego, Seba (Frank Langella), w prowadzonym przez niego programie. Ten obawia się, że stan psychiczny telewizyjnej gwiazdy nieodwracalnie może zniszczyć markę, jaką razem stworzyli, w związku z czym dyskretnie zaczyna przygotowywać się do wymiany prowadzącego. W tym samym czasie Deidre (Catherine Keener), która kieruje działem lalkarskim, boryka się z własnymi prywatnymi i zawodowymi problemami.

– W "Kidding" Jim Carrey pokazuje, jak wielki dramatyczny potencjał w nim tkwi. W pewnym stopniu wciela się w samego siebie – gra bowiem gwiazdę komedii, która tkwi w szufladzie. Czy stworzy rolę życia? Wiele na to wskazuje – serial sygnuje Michel Gondry, który wyreżyserował "Zakochanego bez pamięci", gdzie Carrey stworzył jedną z bardziej zdumiewających ról w swojej karierze – zapowiada autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 11.02.2020
Godzina emisji: 11.30

mat. promocyjne/kr/mk

­

Czytaj także

"Ray Donovan" – rodzinny melodramat czy satyra na Hollywood?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:40
"Ray Donovan" powrócił i to, cytując Quentina Tarantino, "w gargantuicznie wielkim stylu". 17 listopada pojawił się już siódmy sezon serialu o losach pokiereszowanego życiem mężczyzny z południowego Bostonu i jego rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I straszno, i… sarkastycznie. Hrabia Drakula powraca w nowej odsłonie!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 11:40
– Hrabia Drakula jest sarkastyczny i arogancki jak Benedict Cumberbatch i, choć nie ma jego aspergerowej osobowości, to miłuje krew nie mniej niż upiory ze slasherów – tak Łukasz Adamski opisuje tytułowego bohatera nowego, trzyodcinkowego miniserialu Marka Gatissa i Stevena Moffata, twórców kapitalnego "Sherlocka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden Watykan, dwóch papieży. Paolo Sorrentino powraca z kontynuacją losów Piusa XIII

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 11:40
– "Nowy papież" nie ma głębi poprzedniego sezonu. A jednak Paolo Sorrentino wciąż potrafi zaskoczyć! – tak Łukasz Adamski ocenia kontynuację serialu "Młody papież", jednej z najbardziej udanych i zdumiewających produkcji 2016 roku.
rozwiń zwiń