Dan Schneider – heros z sąsiedztwa. O "Farmaceucie" J. Willoughby Nasona i J. Fursta

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 11:35
– To niezwykła opowieść o prawdziwym herosie, nie ze stali, ale z krwi i kości. Zapominamy o takich ludziach, woląc unosić się na skrzydłach Kapitana Marvela – mówi Łukasz Adamski o tytułowym "Farmaceucie", czyli Danie Schneiderze.
Audio
  • "Farmaceuta" – bardzo amerykańska historia (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu Farmaceuta
Kadr z serialu "Farmaceuta"Foto: mat. promocyjne

W 1999 r. syn Dana Schneidera, farmaceuty z małego miasteczka, traci życie w wyniku narkotykowej strzelaniny w Nowym Orleanie. Rozczarowany bezradnością policji ojciec pomimo ryzyka odnajduje zabójcę i doprowadza do jego skazania. Jednak tragiczna śmierć uzależnionego syna wciąż nie daje Danowi spokoju, zwłaszcza gdy w jego aptece pojawia się coraz więcej młodych, zdrowych klientów realizujących recepty na oksykodon, silny lek przeciwbólowy. Uświadomiwszy sobie powagę sytuacji (choć kryzys opioidowy nie był wtedy jeszcze obecny w mediach), Dan wyrusza na misję: zamierza uratować jak najwięcej młodych ludzi w swojej społeczności, a następnie rzucić wyzwanie wielkim koncernom farmaceutycznym. "Farmaceuta" to czteroodcinkowy serial w reżyserii Julii Willoughby Nason i Jennera Fursta ("Czas: Historia Kaliefa Browdera", "Rest in Power: The Trayvon Martin Story") opowiadający historię mężczyzny, dla którego żałoba stała się motywacją do walki z najpotężniejszymi ludźmi odpowiedzialnymi za zbierającą śmiertelne żniwo epidemię uzależnienia od opioidów w USA.

– To niezwykła opowieść o narastającym problemie uzależnienia Amerykanów od legalnych leków. To też historia o machlojkach wielkich korporacji uzależniających od swoich produktów całe grupy społeczne. Mnie jednak najbardziej porwała opowieść o zwykłym facecie z sąsiedztwa, który mimo straty ukochanego dziecka chce uchronić przed tragicznym losem lokalną społeczność – przyznaje autor audycji.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 18.02.2020
Godzina emisji: 11.28

mat. prasowe/kr/gs

­

Czytaj także

"The Outsider" – kolejna perła wśród ekranizacji książek Stephena Kinga?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 11:40
– Zekranizowano kolejną powieść Stephena Kinga. Powstające ekranizacje tych książek nie przypominają w niczym takich pereł Jak "Carrie" de Palmy, "Misery" Reinera czy arcydzieła Kubricka, którego tytułu nawet nie muszę wymieniać. Serial "The Outsider" to jednak zdumiewający wyjątek od tej smutnej reguły – zapowiada Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fleabag" – (tragi)komedia, która czerpie od najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 11:40
– Nagrodzony Złotym Globem za najlepszy komediowy serial roku "Fleabag" (w Polsce znany pod jakże inteligentnym i oddającym sedno akcji tytułem "Współczesna dziewczyna"), to nie tylko jeden z najzabawniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat, ale też zaskakująco przenikliwa tragikomedia – zapowiada Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kidding" – słodko-gorzka przypowieść o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 11:40
– W pierwszym sezonie Carrey dokonał aktorskiego ekshibicjonizmu. Pierwsze odcinki drugiego sezonu pokazują, że "Kidding" będzie jeszcze mocniejszym wejściem w duszę upadłej ikony telewizji – ocenia Łukasz Adamski drugą część serialu Dave'a Holsteina, którą można oglądać od 9 lutego.
rozwiń zwiń