"Niesamowite historie" – spielbergowska antologia w odświeżonej wersji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:40
"Niesamowite historie" to serial autorstwa wizjonerskich producentów wykonawczych Stevena Spielberga, Edwarda Kitsisa i Adama Horowitza, który na nowo odkrywa klasyczną antologię i wysyła zwykłych bohaterów w świat cudów, możliwości i wyobraźni.
Audio
  • "Niesamowite historie" równie niesamowite jak oryginał? (Adamski seryjny/Trójka)
Kadr z serialu Niesamowite historie
Kadr z serialu "Niesamowite historie"Foto: mat. promocyjne

Pięcioodcinkowa produkcja jest współczesną wersją serialu, którą Steven Spielberg stworzył w 1985 roku. Wówczas wyreżyserował 7 z 45 epizodów "Niesamowitych historii". Czym, według autora audycji, kontynuacja z 2020 roku różni się od oryginału?

– Tym razem Spielberg nie zaprosił do współpracy takich mistrzów jak Scorsese, Eastwood i Zemeckis, co wtedy było zupełnym przełomem na małym ekranie. Nie ma też gwiazd na miarę Patricka Swayze, Kevina Costnera czy Tima Robbinsa. Ta wersja nie ma typowej dla Spielberga mieszanki ironii, pulpowej grozy rodem z "Potwora z bagien" czy iskry geniuszu ze "Spotkań trzeciego stopnia", jednak udało się zachować dziecięcą radość, jaka charakteryzowała oryginał – ocenia Łukasz Adamski.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 19.05.2020
Godzina emisji: 11.30

mat. prasowe/kr

­

Czytaj także

Takie rzeczy tylko w Ameryce. Łukasz Adamski o serialu "Król tygrysów"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 11:34
– "Król tygrysów" to opowieść tak szokująca, że w wersji fabularnej wydałaby mi się zbytnią fantazją. A jednak, to zdarzyło się naprawdę  – tymi słowami rozpoczął swój felieton Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kierunek: Noc" – polskie science-fiction na małym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 11:40
– "Kierunek: Noc" nie jest typową dla Jacka Dukaja filozoficzną opowieścią. Jest za to solidnym serialem katastroficznym z elementami thrillera, podlanym egzystencjalnymi pytaniami z książek polskiego pisarza – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hollywood" – brzydka twarz Fabryki Snów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 11:40
– Co jakiś czas, Hollywood musi dokonać samooczyszczenia i kręci satyry o tym, ile brudu, zła i zakłamania drzemie za jego piękną fasadą – mówi Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń