X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki tryb życia wiedli Polacy w międzywojniu?

– Polacy zawsze lubili jeść. Byli szczupli być może dlatego, że wiedli inny tryb życia? – zastanawia się Maria Barbasiewicz. 
Tenisista Ignacy Tłoczyński w akcji, 1932 rok
Tenisista Ignacy Tłoczyński w akcji, 1932 rokFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe
O Audycji
Tytuł Program obyczajowy 2019/10/12 06:51
Prowadzi Anna Popek
Opis

Za dobry obyczaj uchodziło uczestniczenie w zajęciach sportowych. Panie kochały łyżwiarstwo. Już nie chciały, jak ich matki czy babki, być wożone w saniach na łyżwach. Ponadto, dużo czasu spędzało się przy stole i uczucie okazywało się, proponując jedzenie – wyjaśnia nasza ekspertka.

Która filmowa gwiazda tamtego okresu zachęcała kobiety do jazdy na łyżwach? Która dyscyplina sportu najchętniej była uprawiana przez ludzi ceniących sobie elegancję? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

Playlista
Tagi
Playlista