X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak podróżowały niegdyś Polki?

– Dalekie wyjazdy Polek inspirowane były wielokrotnie mężczyznami. Panie wyjeżdżały nie tylko za mężami, ale i za swoimi ukochanymi, których małżonkami nie były. Podróże były również jednym z fundamentów, na których opierały się więzi rodzinne – mówi Anna Popek.
Pociąg prowadzony przez parowóz Tr 12 wjeżdża na wiadukt kolejowy pod Worochtą
Pociąg prowadzony przez parowóz Tr 12 wjeżdża na wiadukt kolejowy pod WorochtąFoto: NAC/Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji
O Audycji
Tytuł Program obyczajowy 2019/10/19 06:50
Prowadzi Anna Popek
Opis

– Trzeba było odwiedzać krewnych, znajomych i te więzi, nawet między dalekimi kuzynami, były bardzo silne. Dziś ich już tak nie odczuwamy – wyjaśnia nasza ekspertka Maria Barbasiewicz.

Czym był Grand Tour? Kto mógł sobie na taki rodzaj wyprawy pozwolić? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

Playlista
Tagi
Playlista