Rzecz o wakacyjnej elegancji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 07:00
Zdarzało się, że osoby płci obojga paradowały w strojach niemal plażowych środkiem ruchliwej ulicy w wielkim mieście lub w strojach kąpielowych wkraczały do restauracji w nadmorskich kurortach. Tymczasem może warto wykorzystać to lato i powrócić do pewnej elegancji i stosowności w doborze strojów – mówi Anna Popek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/MillaF

Autorka "Programu obyczajowego" podkreśla, że inspiracji można szukać na przykład w książce "Legendarne ikony stylu" Katarzyny Straszewicz. 


Posłuchaj
04:22 _PR3_AAC 2020_07_18-06-22-20.mp3 W poszukiwaniu wakacyjnej elegancji (Program obyczajowy/Trójka)

 

Joan Rivers, Eleanor Lambert, Suzy Menkes, Marie-Laure de Noailles, Jacqueline de Ribes, Nancy Reagan, Edith Sitwell, Marella Agnelli, Mona von Bismarck, Carolyn Bessette-Kennedy – za każdym z tych nazwisk stoi fascynująca postać, której po prostu nie wypada nie znać. Ich nietuzinkowe życie w zaskakujący sposób połączyło się z modą. Jedna była utalentowanym komikiem, prowadzącym w amerykańskiej telewizji przezabawny uwielbiany show o tym jak ubierają się gwiazdy. Inna genialnym pierwszym PR-owcem amerykańskich artystów, a później projektantów, stworzyła też Nowojorski Tydzień Mody. Jeszcze inna to ekscentryczna francuska hrabina słynąca z niespotykanego gustu oraz zamiłowania do dziwactw. To pasjonująca książka dla wszystkich, którzy interesują się historią, modą i chcą czerpać inspiracje z życia tych niezwykłych kobiet. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Autorka: Anna Popek
Data emisji: 18.07.2020
Godzina emisji: 6.22

mat. prasowe/mk

Czytaj także

Wakacyjnym szlakiem polskich legend

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 07:00
– Tydzień temu mówiłam o wakacjach, które w tym roku spędzimy głównie w Polsce. Pomyślałam, że przyda się Państwu przewodnik, który pozwolić zaciekawić nawet tymi miejscowościami, które nie mają wspaniałych atrakcji. Z każdym bowiem miejscem, wiąże się jakaś opowieść – mówi Anna Popek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moc letnich wydarzeń kulturalnych

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 07:00
Na szczęście, tego lata, mimo licznych ograniczeń związanych z pandemią, nie brakuje w Polsce wartych uwagi wydarzeń kulturalnych.
rozwiń zwiń