Jerzy Antczak o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 06:45
– Jerzy Antczak już jakiś czas temu anonsował, że pisze książkę o swoim życiu i pracy. Czekałam na nią niecierpliwie i oto jest – mówi Anna Popek.
Jerzy Antczak
Jerzy AntczakFoto: PAP/Rafał Guz

Wspomnienia Jerzego Antczaka spisane z okazji szczególnej rocznicy 90. urodzin, tworzą niezwykle osobistą księgę życia wielkiego twórcy.


Jerzy Antczak "Jak ja ich kochałem" Jerzy Antczak "Jak ja ich kochałem"

Jerzy Antczak, nominowany do Oskara za "Noce i dnie" i dwukrotny zdobywca Diamentowych Lwów oraz Nagrody Specjalnej Platynowe Lwy za całokształt twórczości (wtedy też "Noce i dnie" wybrane zostały polskim filmem 40-lecia), jest żywą legendą polskiego filmu, teatru i Teatru Telewizji.

"Jak ja ich kochałem" to szczegółowy, barwny, pełen zabawnych anegdot i poważnych rozterek wyjątkowy zapis jego życia, a poprzez to historii polskiej sceny teatralnej i telewizyjnej od lat 50. do współczesności, oraz – co podkreśla autor – hołd złożony z miłością wszystkim, z którymi był na różnych etapach życia związany.

Posłuchaj
04:24 PR3_MPLS 2020_10_31-06-24-33.mp3 Osobista książka Jerzego Antczaka (Program obyczajowy/Trójka)

 

***

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 31.10.2020
Godzina emisji: 6.

ml

Czytaj także

Kim była Joanna von Schaffgotsch zwana śląskim Kopciuszkiem??

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 06:23
To historia jak z bajki, która jednak wydarzyła się naprawdę. W 1845 roku po śmieci ojca, bezrolnego chłopa 3-letnia Joasia została oddana przez matkę, która nie mogła utrzymać dziecka, pod opiekę służącej w domu Karola Goduli, bogatego samotnika, o którym krążyły opowieści, jakoby pakował z diabłem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kargul, podejdź no do płota!" – za kulisami "Samych swoich"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 06:30
Któż nie zna "Samych swoich" – polskiej komedii wszech czasów? Niewielu wie jednak o kulisach powstawania tego wyjątkowego filmu. Przybliżyć je postanowił w swojej książce Dariusz Koźlenko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami pierwszego polskiego podróżnika. Nagrody im. Benedykta Polaka po raz szósty

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 06:30
Polski duchowny, łotewski historyk i włoski profesor laureatami szóstej edycji Nagród im. Benedykta Polaka. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze na ziemi, morzu, w powietrzu i w kosmosie. Zazwyczaj laureatów jest dwóch – Polak i cudzoziemiec. Tym razem werdyktem Kapituły uhonorowano jeszcze jednego obcokrajowca. Pomysłodawcą nagrody jest Oddział Polski The Explorers Club.
rozwiń zwiń