Seria o Mamie Mu i "Zwierzaki Zwyklaki" – wakacyjnych rozmów o książkach ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 09:56
W tym wydaniu audycji wraz z małą Krysią rekomendujemy kolejne książki, których lektura jeszcze bardziej umili wakacje, zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 
Audio
  • Te książki o niesamowitych zwierzętach warto przeczytać (Trzy kropki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Africa Studio

Mała Krysia przyniosła ze sobą książki "Mama Mu buduje" oraz "Mama Mu czyta" z serii autorstwa Jujji i Tomasa Wieslander. Co ją w nich zachwyciło?

– Taka dziwna krowa, wcale niezwyczajna, która wspina się po drzewach, buduje, czyta, chodzi do biblioteki, pływa, jeździ na rowerze (...). Ma przyjaciela – Pana Wronę, który zawsze, gdy krowie coś nowego przyjdzie do głowy, mówi, że zaraz dostanie pióropleksji – opowiada dziewczynka.
Okładka książki "Mama Mu buduje"  Jujji i Tomasa Wieslander, wyd.Zakamarki Okładka książki "Mama Mu buduje" Jujji i Tomasa Wieslander, wyd. Zakamarki
 
Katarzyna Stoparczyk także przyniosła do studia godną polecenia książkę – "Zwierzaki zwyklaki" Bibi Dumon Tak i Fleura van der Weela. Opowiada ona o tym, że pomimo podobnych futer, piór czy łusek, każde zwierzę jest absolutnie wyjątkowe. Możemy się z niej dowiedzieć m.in. tego, że śledzie ze sobą rozmawiają.
Czy Pan Wrona w końcu dostał pióropleksji? Jaką częścią ciała "mówi" śledź? Tego dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trzy kropki 
Przygotowała: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 11.07.2019
Godzina emisji: 9.53

kr/gs

Czytaj także

O wikingu Tappim i ratowaniu świata, czyli książkowe rekomendacje dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 09:52
W pierwszym wydaniu audycji "Trzy kropki" rozmawiamy o pięknie wydanych, mądrych książkach. Takich, jak mówi 3-letni Kubuś, "żeby człowiek wiedział, którędy ma żyć!".
rozwiń zwiń