X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opowieści z Narni" oraz "Niemapa" Bieszczad. O podróżach małych i dużych

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 09:56
Czym tym razem zaskoczą nas mała znawczyni literatury – Krysia oraz Katarzyna Stoparczyk?  
Audio
  • Co warto przeczytać w wakacje? (Trzy kropki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Andrew Angelov

Pierwsza rekomendowana książka to "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" C.S. Lewisa. Dlaczego to ulubiona pozycja 8-letniej Krysi?

– Ponieważ czuję, że jestem w stanie wgłębić się w nią, tak jakbym w niej była. Nie jest za bardzo śmieszna – jest poważna, ale ciekawa – odpowiada nasza rozmówczyni.

Jak zawsze, również i Katarzyna Stoparczyk przyniosła ze sobą publikację godną polecenia – "Niemapę" Joanny Studzińskiej i Małgorzaty Żmijskiej. Z "Niemapy" poświęconej Bieszczadom możemy dowiedzieć się m.in. o tym, że kiedy jesteśmy na wakacjach, powinniśmy próbować lokalnych potraw, a wśród nich tych o tajemniczo brzmiących nazwach "proziaki", "chreczynki" czy "fuczki".

Okładka książki "Bieszczady" z serii "Niemapy"  Joanny Studzińskiej i Małgorzaty Żmijskiej, wyd. Ładne Halo Okładka książki "Bieszczady" z serii "Niemapy" Joanny Studzińskiej i Małgorzaty Żmijskiej, wyd. Ładne Halo

Co, według Krysi, oznacza bycie "twardym"? Co to jest "tytka"? Odpwiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trzy kropki 
Przygotowała: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 18.07.2019
Godzina emisji: 9.51

kr

Czytaj także

O wikingu Tappim i ratowaniu świata, czyli książkowe rekomendacje dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 09:52
W pierwszym wydaniu audycji "Trzy kropki" rozmawiamy o pięknie wydanych, mądrych książkach. Takich, jak mówi 3-letni Kubuś, "żeby człowiek wiedział, którędy ma żyć!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seria o Mamie Mu i "Zwierzaki Zwyklaki" – wakacyjnych rozmów o książkach ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 09:56
W tym wydaniu audycji wraz z małą Krysią rekomendujemy kolejne książki, których lektura jeszcze bardziej umili wakacje, zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 
rozwiń zwiń