X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od książki do talerza

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 16:58
Międzynarodowe Targi Książki Kulinarnej to nie tylko prezentacja publikacji. To prawdziwe święto kuchni, gdzie można skosztować produktów i potraw uwiecznionych na papierowych kartach.
Audio

W Paryżu zaprezentowali się szefowie z całego świata. Szwedzi przywieźli żółte sery, Peruwiańczycy różne odmiany ziemniaka, a dwie mistrzynie z Kolumbii prezentowały potrawy przygotowywane we frytkownicach. 

Nie zabrakło Włochów, Francuzów czy przedstawicieli regionu Azji. Były także książki poświęcone w całości poszczególnym produktom: winom, oliwie, makaronom.

- My jesteśmy tutaj obecni, gdyż Le Cordon Blue prowadzi także działalność wydawniczą. Gdy Le Cordon Blue powstawało w 1895 roku, zanim stało się szkołą, było pismem poświęconym sprawom kulinarnym. Wydajemy książki we współpracy z innymi wydawnictwami, jak na przykład Mała Encyklopedia Czekolady Larousse’a, którą przetłumaczono w sześciu językach - opowiadała Sandra Messier z Le Cordon Blue.

Patrząc na pięknie wydane albumy pełne smakołyków i próbując przygotowanych na paryskich targach potraw Marek Brzeziński nabrał ochoty na Ayam Panggang Percika, czyli kurczaka po malajsku. Jak tylko sam zmierzy się z tym wyzwaniem, podzieli się z nami przepisem i sposobem przygotowania.

Aby usłyszeć do kogo został przyrównany mistrz Benedetto d’Epiro wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Kulisy Kulinarnej Akademii" można słuchać w poniedziałki o 7.40 oraz w czwartki o 16.50.

(asz)

Czytaj także

Granice dzielą, kuchnia jednoczy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 17:50
Najbardziej znanym przysmakiem kuchni baskijskiej jest szynka bajońska, którą suszy się na ciepłym wietrze wiejącym w górach, a cała sztuka polega na odpowiednim jej nasoleniu i wtarciu w nią papryczki d'Espelette.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alzacka mieszanka à la Drakula

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 17:04
W Alzacji można znaleźć ślady pierwowzoru okrutnego Drakuli. Jeśli dodać do tego wina, piwa, wódki i... mirabelki, otrzymamy zabójczą mieszankę.
rozwiń zwiń