X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pieśni narodu bez własnej ziemi

Na świecie mieszka od 30 do 40 milionów Kurdów. To obecnie najliczniejszy naród bez własnego państwa.  Wielu z nich żyje w Syrii.
Kurdyjscy Peszmergowie w gruzach Kobane
Kurdyjscy Peszmergowie w gruzach KobaneFoto: Shutterstock.com/quetions123
O Audycji
Tytuł Muzyczna historia świata 15 października godz. 10:41
Prowadzący Dariusz Rosiak
Opis

– Pewnie większość z Państwa wie, dlaczego chcę dzisiaj opowiadać o Kurdach. Oczywiście w związku z tym, co dzieje się w północnej Syrii. Amerykanie wycofali wojska z tego regionu. W ich miejsce pojawiła się armia turecka, co oprowadziło to do bardzo trudnej sytuacji, w której znowu giną tam ludzie, setki tysięcy uciekają ze swoich domów i grozi nam katastrofa humanitarna, która dotyczyć będzie głównie Kurdów, choć nie tylko, bo także Arabów mieszkających w tamtym regionie mówi Dariusz Rosiak.

- Kurdowie to naród, któremu bardzo wiele zawdzięczamy. Przez długi czas była to jedyna armia lądowa – Peszmergowie kurdyjscy, która walczyła z Państwem Islamskim. O tej wojnie dużo śpiewali i śpiewają do tej pory – dodaje dziennikarz Trójki.

Co szczególnie wyróżnia Kurdów na tle świata muzułmańskiego? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

Playlista
Tagi

Playlista