Sting, ska i koncerty w "Reggaeneracji"

"44/876" to wspólny album Stinga i Shaggy'ego wydany 20 kwietnia 2018 roku.
Fragment okładki płyt Stinga i Shaggyego
Fragment okładki płyt Stinga i Shaggy'egoFoto: mat. promocyjne
O Audycji

Tytuł Reggaeneracja 04.11.2019 04:00
Autor Ola Budka
Opis

Tytuł odnosi się do telefonicznego kodu kraju dla Wielkiej Brytanii (+44) i kodu północnoamerykańskiego dla Jamajki (+1 876). Tuż po krakowskim koncercie Stinga przypomnieliśmy płytę "44/876", która była podróżą z Wielkiej Brytanii na Jamajkę. 

W programie rozdaliśmy również wejściówki na Gdańsk Ska Jamboree. To nie tylko koncerty, ale też wieloaspektowa promocja kultury ska. Jako platforma dla spotkania ludzi mocno osadzonych w środowisku, ale też po prostu zaciekawionych różnymi gatunkami muzycznymi, festiwal prezentuje modę wyróżniającą środowisko ska (kiermasz rękodzielników, pchli targ, miejsce do wymiany odzieży i różnych akcesoriów), pozwala zaopatrzyć się wydawnictwa muzyczne (giełda płyt – zarówno nowych wydawnictw, jak i archiwalnych nagrań na winylach czy kasetach) czy nauczyć się skankowania – specyficznego sposobu tańczenia do muzyki ska.

Gdańsk Ska Jamboree vol. 3 (Slim Edition) odbędzie się 16 listopada 2019 r. Zapraszamy do gdańskiego klubu Protokultura - Klubu Sztuki Alternatywnej. Na zewnątrz zapewne będzie zimno i mokro, ale za to w środku czekają na koncerty, tańce, spotkania po latach, drobny handel i inne uciechy. Zagrają: DZUD, Wersja De Lux, 3CITY Stompers, Vespa, The Uppertones, Cała Góra Barwinków, Skabalaba.

Ponadto w audycji, jak zwykle, cotygodniowe cykle: "Regaty", "Moja droga" i "Ze starego regału" (ten, zgodnie z lejtmotywem, w wersji ska), listy od słuchaczy i poweekendowa poniedziałkowa regeneracja.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Playlista
Tagi
Playlista