X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy włosy są tak żywe, że można je odżywić?

Piękne, gęste, lśniące i puszyste włosy – o tym marzy chyba każda kobieta. Nie jest to niestety takie proste.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EpicStockMedia/ Shutterstock
O Audycji
Tytuł Prawdy sprawdzone 14 września godz. 07:44
Prowadzi Gabriela Darmetko
Opis

Reklamy szamponów i odżywek przekonują nas, że olśniewające włosy są na wyciągnięcie ręki. I tutaj pojawia się pytanie: czy włosy są tak żywe, że można je odżywić?

– Musimy zacząć od tego, że część, którą widzimy na głowie, to część martwa włosa – wyjaśnia Magdalena Szymczak, trycholog i psycholog. – Część żyjąca włosa jest dla nas zupełnie niewidoczna. Część zwana cebulką jest w skórze, znajduje się w brodawce włosa i to właśnie w niej włos jest odżywiany i zachodzi proces żywej części włosa. Natomiast to, co na zewnątrz, co widzimy i czym zazwyczaj się zachwycamy, to część martwa. Oczywiście możemy spowodować, by była ona ładniejsza, by włosy były bardziej puszyste, ale nie jesteśmy w stanie przeprowadzić takich procesów regenerujących, żeby miało to wpływ na cebulkę – dodaje.

Czy rozdwojone końcówki można "skleić? Czym skutkuje skracanie włosów tępymi nożyczkami? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Playlista
Tagi

Playlista