X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy lewoskrętna witamina C jest bardziej skuteczna?

– Lewoskrętna witamina C to zwykła witamina C, którą spotykamy w życiu codziennym – mówi Michał Wójcik z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Supitcha McAdam
O Audycji
Tytuł Prawdy sprawdzone 21 września godz. 07:44
Prowadzi Gabriela Darmetko
Opis

– Kwas L-askorbinowy jest w warzywach, owocach, sokach, produktach spożywczych wytwarzanych przemysłowo, gdzie jest stosowany jako przeciwutleniacz. To zwykła witamina C, do której został teraz dorobiony marketing i produkt sprzedaje się pod nazwą "lewoskrętna witamina C" – wyjaśnia gość Gabrieli Darmetko. 

Dlaczego lewoskrętna witamina C jest droższa niż "zwykła" witamina C? Czy może być stosowana w zapobieganiu nowotworów lub usprawnianiu funkcjonowania mózgu?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Playlista
Tagi

Playlista