X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rzeczywiście wykorzystujemy 10 procent naszego mózgu?

– Jest to mit, którzy należy zdecydowanie obalić. Dzisiaj mamy szereg argumentów świadczących, że nie jest to prawda – mówi dr Natalia Kowalczyk z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Lia Koltyrina
O Audycji
Tytuł Prawdy sprawdzone 19 października godz. 07:48
Prowadzi Gabriela Darmetko
Opis

– Pierwszy argument to badania neuroobrazowe, w których wykorzystujemy rezonans magnetyczny. To pozwala na badanie aktywności mózgu. Tam widzimy, które rejony są zaangażowane w poszczególne zdolności czy aktywności. Mózg oczywiście jest również aktywny w czasie snu – wyjaśnia ekspertka.

Jakie są inne argumenty, które świadczą o tym, że w większym zakresie wykorzystujemy nasz mózg? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.


Playlista