X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spółdzielnia Ushirika – światełko nadziei dla mieszkańców Mathare

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:00
Slums Mathare w Nairobi to miejsce, gdzie żyje wiele tysięcy ludzi. Muszą sobie radzić w bardzo trudnych warunkach, w czym wspiera ich również pomóc z Polski.
Audio
  • Polska pomoc dla kobiet w slumsach Nairobi (Raport o stanie świata/Trójka)
Spółdzielnia Ushirika w Nairobi
Spółdzielnia Ushirika w NairobiFoto: Wioletta Myszkowska/PR

Mathare – jedna z najbiedniejszych dzielnic Nairobi. To tutaj, dzięki wsparciu polskiej ambasady i programu Polska pomoc, działa spółdzielnia Ushirika. Powstała ona w 2017 roku z inicjatywy polskiej artystki Alicji Wysockiej, współpracującej z Fundacją Razem Pamoja.

– Urodziłam się i wychowałam w Mathare, więc wiem z czym muszą tu sobie radzić kobiety. To bardzo złe miejsce. Zadałam sobie więc pytanie: "co mogę zrobić, by życie mieszkańców tej dzielnicy było lepsze za 2-3 lata?". Nad tym obecnie pracuję – mówi Lucy Wambua, dyrektorka programowa Spółdzielni Ushirika.

Ushirika zaczynała jako warsztaty dla mieszkanek Mathare. Obecnie ich głównym zadaniem jest pomaganie kobietom w znajdowaniu zatrudnienia. Powiększają też swój asortyment. Największym osiągnięciem spółdzielni wydaje się jednak fakt, że mieszkanki dzielnicy zaczęły się poznawać i wspierać.

Gdzie trafiają wyroby szyte w spółdzielni Ushirika? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, która powstała w ramach cyklu reportaży na temat polskiej pomocy zagranicznej finansowanej z funduszy MSZ.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autorka materiału: Wioletta Myszkowska
Data emisji: 5.10.2019
Godzina emisji: 15.29

ml/gs

Czytaj także

Czy Donald Trump jest zmęczony Europą?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 16:00
Prezydent Trump odwołał wizytę w Polsce, ale amerykańska polityka wobec Polski i Europy Środkowej ciągle istnieje. Na czym ona polega?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z brexitem?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:14
Czy Borys Johnson będzie premierem rządzącym Wielką Brytanią najkrócej w historii? Czy jednak jego plan wyciągnięcia Londynu z Unii za wszelką cenę powiedzie się?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyborcza gra o Dolinę Jordanu. "Histeryczny krok"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 16:40
Tuż przed wyborami izraelski premier zapowiada aneksję Doliny Jordanu. – To zgrany wyborczy numer Benjamina Netanjahu. Podobnie zachował się kilka dni przed kwietniowymi wyborami, obiecując aneksję poszczególnych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu – mówi dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
rozwiń zwiń