X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Polska pomaga młodym kobietom w Senegalu?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 16:30
Bezrobocie w Senegalu sięga niemal 45 proc, według danych Banku Światowego, jedna osoba na cztery ma tam stałą pracę, a trzech na pięciu Senegalczyków wykonuje prace sezonowe. Dla młodych kobiet szansą na zarabianie jest krawiectwo i praca w charakterze pomocy domowej.
Audio
  • Polska pomoc w Senegalu (Raport o stanie świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Anton_Ivanov

W Dakarze i Joalu prowadzone są kursy krawiectwa finansowane z programu Polska pomoc, czyli funduszu rozwojowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W stolicy Senegalu swoją siedzibę mają siostry franciszkanki Misjonarki Maryi. Prowadzą sierociniec i szkołę dla dziewcząt. Uczą je krawiectwa, szycia, gotowania i opieki nad dziećmi.

– Są dziewczyny, które wyszły od nas i dzięki zarobionym pieniądzom zbudowały dla rodziców dom na wsi. Zmieniły zupełnie życie swoich rodzin – mówi s. Ewa, dyrektorka Foyer – szkoły dla dziewcząt. Nadzoruje ona projekt nauki krawiectwa – pomysł fundacji Dobra Fabryka. Pieniądze pochodzą z polskiego MSZ i funduszu Polska pomoc. 

Foyer kształci przez dwa lata dziewczyny po 18. roku życia, te, którym nie poszła nauka w gimnazjum czy szkole średniej. Dostają szansę na lepsze życie, bo dzięki szkole mają szansę na pracę u bogatszych Senegalczyków, w restauracji albo na założenie własnego biznesu.

Co mogą zrobić dziewczyny, których, mimo chęci kontynuacji kursu w Foyer, nie stać na dalszą naukę? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autor materiału: Michał Żakowski
Data emisji: 16.11.2019
Godzina emisji: 15.25

ml/gs

Czytaj także

Polskie projekty pomocowe w Kenii

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 16:00
W tej audycji rozpoczynamy cykl reportaży na temat polskiej pomocy zagranicznej finansowanej z funduszy MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spółdzielnia Ushirika – światełko nadziei dla mieszkańców Mathare

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:00
Slums Mathare w Nairobi to miejsce, gdzie żyje wiele tysięcy ludzi. Muszą sobie radzić w bardzo trudnych warunkach, w czym wspiera ich również pomóc z Polski.
rozwiń zwiń