X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rowerem do Grodna w ramach projektu "Polskiej pomocy"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
Jak podaje portal Polskiej Pomocy, 2 czerwca 2019 r. w białoruskiej Dąbrówce otwarto szlak rowerowy August Velo na trasie Rudawa-Lesnaja–Grodno. Projekt został zrealizowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej "Polska pomoc" finansowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Audio
  • "Polska pomoc" dla turystyki rowerowej na Białorusi (Raport o stanie świata – polska pomoc rozwojowa/Trójka)
Projekt budowy szlaku August Velo  został zrealizowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej
Projekt budowy szlaku August Velo został zrealizowany w ramach polskiej współpracy rozwojowejFoto: M. Sidorowicz

Nowy szlak August Velo jest impulsem dla rozwoju turystyki rowerowej m.in. poprzez poprawę infrastruktury białoruskiej części Kanału Augustowskiego oraz aktywizację gospodarczą przedsiębiorców z sektora turystycznego.

– Strukturę Kanału Augustowskiego włączono w naturalne rzeki i jeziora. Ludzie myślą, ze kanał to od początku do końca przekop, ale tu przyroda i człowiek postarali się być jedną drużyną. Na mapie trasy rowerowej można znaleźć poszczególne szlaki. Zaznaczone są miejsca postojowe, pola namiotowe, wszelkie zabytki i ciekawe miejsca. Na szlaku są drogowskazy z zaznaczonymi odległościami do obiektów i wszędzie są piktogramy, które są zrozumiałe dla wszystkich – mówi jeden z opiekunów projektu.

Mapa na szlaku Augusto Velo Mapa na szlaku Augusto Velo  Foto: M. Sidorowicz

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach dwuletniego projektu "Polskiej pomocy" – "Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego" przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego we współpracy z Departamentem Sportu i Turystyki Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego.

W poprzednich latach szlak został wytyczony, oznakowany oraz wyposażony w podstawową infrastrukturę towarzyszącą, m.in. w wiaty postojowe. W bieżącym roku przy Kanale Augustowskim zostanie zakupione wyposażenie budynku przeznaczonego na sezonową wypożyczalnię rowerów. Zakupiono też 100 nowych dwuśladów. W bliskiej przyszłości szlak August Velo stanie się przedłużeniem szlaku Green Velo, łącząc tym samym Polskę z Grodnem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Autorzy materiału: Ernest ZozuńHenryk Sytner
Data emisji: 23.11.2019
Godzina emisji: 15.50

polskapomoc.gov.pl/kr

Czytaj także

Jak Polska pomaga ukraińskim żołnierzom wracającym z pola walki?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:00
Projekty pomocowe działające dzięki polskim funduszom na Ukrainie są obecne od dawna. Jeden z nich to wsparcie psychologiczne dla weteranów wojennych i ich rodzin – osób doświadczonych konfliktem w leżących na wschodzie kraju Donbasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratownictwo górskie w Gruzji. Jak szkoleni są specjaliści?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 16:30
Gruzja to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w ostatnich latach. Zaledwie trzy godziny lotu dzielą nas od tętniącego życiem i zmieniającego się szybko Tbilisi i gór Kaukazu, które przyciągają amatorów górskich wędrówek i wspinaczki. Tylko czy Gruzini są przygotowani na sukces, którego doświadczają?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Polska pomaga młodym kobietom w Senegalu?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 16:30
Bezrobocie w Senegalu sięga niemal 45 proc, według danych Banku Światowego, jedna osoba na cztery ma tam stałą pracę, a trzech na pięciu Senegalczyków wykonuje prace sezonowe. Dla młodych kobiet szansą na zarabianie jest krawiectwo i praca w charakterze pomocy domowej.
rozwiń zwiń