Kuba - wkrótce otwarcie na świat?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 17:00
Kuba - jeden z ostatnich komunistycznych reżimów otwiera się na świat, a świat to otwarcie przyjmuje z otwartymi ramionami.
Audio
  • Kuba otwiera się na świat za sprawą USA. Co się stanie po normalizacji stosunków? (Trzy strony świata/Trójka)
Czy Kuba otworzy się wkrótce na demokratyczny świat?
Czy Kuba otworzy się wkrótce na demokratyczny świat? Foto: Pixabay.com

Zegar historii ostatni raz tak szybko na wyspie bił ponad pięć dekad temu, kiedy triumfy święciła rewolucja Fidela Castro. Teraz kraj znowu znalazł się w punkcie zwrotnym. Tym razem nie chodzi jednak o ideały czy walkę klas, bo jeśli o coś walka ma się toczyć to o pieniądze, które na wyspie można zarobić, ale nie tylko...

- Kuba ma dużo do powiedzenia w kwestiach związanych z polityką USA wobec Wenezueli, Kolumbii i tego, co się dzieje w Ameryce Środkowej - wyjaśnia Lech Miodek, były wieloletni pracownik MSZ w służbie - także w Hawanie, Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW.

Co mogą zyskać Kubańczycy otwierając się na świat, a co świat ma do zaoferowania Kubie? Odpowiedzi na te pytania w załączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata
Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Lech Miodek (Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW)

Data emisji: 25.03.2015

mp/fbi

Czytaj także

Fidel Castro napisał list: nie ufam USA, ale nie odrzucam rozwiązania pokojowego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 07:40
Były kubański prezydent Fidel Castro, który nie pojawił się publicznie od ponad roku, napisał w liście odczytanym w poniedziałek w telewizji państwowej, że "nie ufa Stanom Zjednoczonym, ale nie odrzuca rozwiązania pokojowego" we wzajemnych stosunkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze fotografie Fidela Castro od miesięcy. Koniec spekulacji o śmierci rewolucjonisty

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 10:25
Oficjalne media na Kubie opublikowały w poniedziałek wieczorem zdjęcia byłego kubańskiego przywódcy Fidela Castro, po raz pierwszy od prawie sześciu miesięcy. Stan zdrowia 88-letniego ojca rewolucji w ostatnich tygodniach był przedmiotem wielu spekulacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Francji w maju z wizytą na Kubie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 17:05
Francois Hollande uda się w maju z oficjalną wizytą na Kubę. Będzie pierwszym francuskim szefem państwa składającym wizytę w tym kraju – poinformował Pałac Elizejski.
rozwiń zwiń