X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy rozdział w relacjach Kuby i USA? "Dopiero teraz zaczną się schody"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 18:49
Choć Kuba nie rezygnuje ze swojego komunistycznego rodowodu, a jej politycznymi liderami pozostają bracia Castro, wiatr odwilży wieje coraz silniej.
Audio
  • Ernest Zozuń i Paweł Zerka z Fundacji "demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej" rozmawiają o ociepleniu relacji między Kubą a USA (Trzy strony świata/Trójka)
Na decyzję o wznowieniu stosunków dyplomatycznych między Kubą a Stanami Zjednoczonymi mieszkańcy wyspy czekali od dziesięcioleci
Na decyzję o wznowieniu stosunków dyplomatycznych między Kubą a Stanami Zjednoczonymi mieszkańcy wyspy czekali od dziesięcioleciFoto: flickr/cc/Michael Kafka

Rozpoczął się nowy rozdział w stosunkach Kuby z Ameryką. Kraje wznowiły stosunki dyplomatyczne, a od początku lipca z amerykańskich lotnisk latają na Kubę samoloty. Po kilkudziesięciu latach swoją działalność na nowo rozpoczynają dawno zamknięte ambasady. - To wielki dzień i spełnienie obietnic z grudnia, gdy Raul Castro i Barack Obama zaskoczyli świat wiadomością o nagłym ociepleniu stosunków między dwoma najbardziej zaciekłymi wrogami - mówi w audycji Paweł Zerka z Fundacji "demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej".

Ekspert tłumaczy, z jakich (odmiennych) powodów kraje dążą do zacieśnienia relacji, i wyjaśnia, dlaczego demokratyzacja Kuby nie nastąpi tak szybko, jak chciałaby tego międzynarodowa opinia publiczna. - Dopiero teraz zaczną się schody… - zapowiada gość Ernesta Zozunia.

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata

Prowadzi: Ernest Zozuń

Gość: Paweł Zerka (Fundacja "demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej")

Data emisji: 20.07.2015

Godzina emisji: 16.45

iwo/mm

Czytaj także

Kuba - wkrótce otwarcie na świat?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 17:00
Kuba - jeden z ostatnich komunistycznych reżimów otwiera się na świat, a świat to otwarcie przyjmuje z otwartymi ramionami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba, Iran, Birma, Chiny. Czy, zwiedzając te miejsca, wspieramy reżimy?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2015 12:02
Piękne krajobrazy, egzotyczna kultura, warte zobaczenia zabytki i… władze łamiące prawa człowieka. Czy powinniśmy podróżować do reżimowych państw?
rozwiń zwiń